Spēlmaņu nakts balvas sadalītas

2016. gada 24. novembris

23. novembrī, izcilā režisora Eduarda Smiļģa 130. jubilejā, “Spēlmaņu nakts” balvas ceremonijā sumināja aizvadītās teātra sezonas veiksmes un izcilības. Laureātu vidū – Guna Zariņa, kura par Spīdolas lomu Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajā izrādē “Uguns un nakts” saņēma gan gada aktrises titulu, gan arī skatītāju atzinību.

Aktrise Guna Zariņa. Foto: Matīss Markovskis

Ceremonija, kā arī Skatītāju balsojums jau ceturto gadu norisinājās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. “Spēlmaņu nakts” ir ceļojums, kas ikvienam teātra mīļotājam atgādina iepriekšējā sezonā piedzīvoto. Atcerēties saviļņojumu, asaras, smieklus, pārdomas, iedvesmu, ko izjutām, pateicoties teātra māksliniekiem. Sveicam ikvienu teātra mīļotāju šajos skaistajos teātra svētkos. Lai ikvienam no mums tie kļūst par iedvesmojošu ceļojumu pārvērtību pasaulē,” pauda mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Balvu saņēma arī scenogrāfs Reinis Dzudzilo par darbu iestudējumos “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Portreti. Vilki un avis” Liepājas teātrī, un kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo par kostīmiem šajās izrādēs. 2016. gadā abi mākslinieki kļuva par Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā “Māksla publiskā telpā” organizētā pilsētvides objektu maketu konkursa “Piezīmes par pašsaprotamām lietām” laureātiem ar darbu “MMXVIII”.

Izstādes "Piezīmes par pašsaprotamām lietām" atklāšanā. Foto: Didzis Grodzs

Par savu mīļāko izrādi, aktieri un aktrisi teātros nobalsojuši 3088 cilvēki, bet internetā balsojums notika 3983 reizes. Skatītāju simpātiju balvu saņēma arī režisora Regnāra Vaivara “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī un aktieris Dainis Grūbe. Savukārt balva “Par mūža ieguldījumu” pasniegta Dailes teātra aktieriem Olgai Dreģei un Jurim Strengam.

Šogad „Spēlmaņu nakts” notika jau 23.reizi. Balvas pasniedza 18 kategorijās un piešķīra žūrijas specbalvu, skatītāju simpātijas balvas un bērnu žūrijas specbalvu, kā arī sveica balvas “Par mūža ieguldījumu Teātra mākslā” laureātus. Plašāk par balvu un laureātiem lasiet Interneta vietnē spelmanunakts.lv

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.