Tikai nedēļu līdz 16. jūlijam Mākslas muzejā "Rīgas Birža" skatāma izstāde “PRADO 12 raksturi” – pasaules slavenu mākslinieku divpadsmit meistardarbi, kas Spānijas lielākajā muzejā PRADO gadsimtu laikā ir priecējuši miljoniem skatītāju. PRADO kolekcijas izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas simtgadei, un tā ideju ir izlolojis Boriss Teterevs, koncepciju veidojusi Daiga Upeniece.

Foto: Ilmārs Znotiņš

Izstādes noslēgums iezīmēsies ar pēdējām sarunām ciklā “12 piektdienas vakaru personības” (14. jūlijs plkst.18:00, Mākslas muzeja "Rīgas Birža" Venēcijas zāle). Divpadsmitās šī cikla sarunas būs būtiski atšķirīgas no pārējām, jo tās būs veltītas svētku tēmai spāņu kultūrā, atsaucoties uz izstādes iekārtojuma koncepciju, kuras pamatā ir frāze: “Dzīve kā svētki”.

Savukārt 16. jūlijā izstādes apmeklētājus visas dienas garumā ar īpašām zibakcijām “12 vīru raksturi” priecēs mākslas muzeja “Rīgas Birža” jaunizveidotais vīru koris. Kolektīvs, kuru vada diriģenti Kaspars Vēvers, Rūdolfs Bacāns, Juris Griņēvičs, piedzīvos savu publiskās uzstāšanās debiju “Rīgas Biržas” telpās, atskaņojot spāņu un franču komponistu kormūziku vīru balsīm.

PRADO muzejā, kurā atrodas viena no izcilākajām pasaules mākslas kolekcijām, man laimējies būt ne reizi vien. Sākumā kā tūristam, bet pēdējās pāris reizes jau kā cilvēkam, kurš vēlas šīs kolekcijas dārgumus parādīt arī saviem tautiešiem. Jo ieraudzīt klātienē pasaulslavenu gleznotāju darbus – Rubensa, Goijas, Muriljo, Veronēzes – tas ir tāds prieks! Saspringts darbs divu gadu garumā, nebūt ne vieglas sarunas un pierunāšanas, daudzu iesaistīto cilvēku entuziasms beigu beigās rezultējās izstādē. Un ticiet, ir jābūt ļoti pārņemtiem ar savu ideju un vēlēšanos dalīties ar jums, lai sapnis kļūtu par īstenību. Vienkārši tas ļoti jāgrib! Aicinu vēl pēdējo nedēļu baudīt, izjust un izzināt šo, visā Baltijas reģionā unikālo, ekspozīciju!” aicina mecenāts Boriss Teterevs.

“Jau šobrīd ir skaidrs, ka izstāde “PRADO 12 raksturi” ir visapmeklētākā mūsu muzeja vēsturē. Skatītāji brauc no visas Latvijas, pēdējā mēneša laikā jūtam lielu tūristu pieplūdumu, īpaši  - no Baltijas un Skandināvijas. Priecājamies par apmeklētāju atsaucību un izteikti pozitīvo gaisotni, kas kopš izstādes atklāšanas valda mūsu izstāžu zālēs,” stāsta Mākslas muzeja "Rīgas Birža" vadītāja Daiga Upeniece.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.