Lai attīstītu zināšanas un prasmes, kuras akadēmiskā izglītība nesniedz, taču ir būtiskas jebkuras personības izaugsmē, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedāvā “Inteliģences akadēmiju”. Kopš 2011. gada, kad Borisa un Ināras Teterevu fonds uzsāka atbalstu šai neformālas izglītības programmai, savas zināšanas tajā ir bagātinājuši jau vairāk nekā 33 700 apmeklētāji.

Zināšanas, ko sniedz “Inteliģences akadēmija”, ir svarīgas gan karjeras attīstībā, gan arī inteliģentas sabiedrības veidošanā. Programma piedāvā pieredzējušu un sabiedrībā pazīstamu ekspertu vadībā bagātināt zināšanas par mākslu, kultūru, mūziku, etiķeti, uzvedības kultūru, dejotprasmi un citām jomām.

“Tas ir patiesi lieliski, ka tiek atbalstīts ne vien akadēmiskais mācību process, bet arī aktivitātes ārpus universitātes… Tās nav klasiskas lekcijas mākslas vēsturē, bet gan ceļojums caur laika stiliem, personām,” pauž lekciju apmeklētāji.

Inteliģences akadēmija ir līdz šim nebijis mūžizglītības projekts. Tajā ir aicināts piedalīties ikviens RSU students un absolvents neatkarīgi no fakultātes, mācību vai absolvēšanas gada. Noteiktu vietu skaits ir rezervēts arī ikvienam sabiedrības pārstāvim. Dalībnieku atlasi nenosaka pēc vecuma, dzimuma vai tautības. Vienīgie pretendentu uzņemšanas kritēriji ir vietu skaits programmā un darba valodas (latviešu) prasme.

Par nodarbību programmu un pieteikšanos plašāk lasiet RSU mājas lapā. Ja nepaguvāt apmeklēt kādu lekciju, tās kopsavilkumu aicinām noskatīties īpaši veidotajā video žurnālā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.