Līdz 18. oktobrim Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2016 ietvaros ir skatāma izstāde “Gaisma kabeļa galā. Latvijas māksla digitālajā laikmetā”, kas veidota no Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja valsts kolekcijas. Izstādē ir pārstāvēti 25 mākslinieku ikoniski darbi, kas publiskai apskatei nav bijuši pieejami jau gadiem.

“Īpaši aicinām izstādi apmeklēt tieši skolēnus – auditorijai, kurai darbi kļūs par pārsteidzošu atklājumu un piedzīvojumu. Ir izstrādāts izglītojošs ceļvedis ar uzdevumiem, ar kuru palīdzību ikviens skolēns skolotāju vai vecāku pavadībā ir aicināts atklāt laikmetīgās mākslas un digitālā laikmeta sasauci,” stāsta izstādes kuratore Helēna Demakova.

Skolēniem ieeja izstādē ir bez maksas, turklāt katru izstādes dienu darbojas gids, kurš bez maksas palīdzēs jauno skatītāju grupām iepazīt un izprast mākslas darbus. Gida darba laiks - otrdien, trešdien, piektdien  plkst.13:00 , ceturtdien plkst. 18:00, sestdien un svētdien plkst. 12:00 un 14:00. Grupu pieteikšanās pa e-pastu:

Izstādē piedalās Ēriks Božis, Jay Chow, Evelīna Deičmane, Dace Džeriņa, Kristaps Epners, F5 (Līga Marcinkeviča, Ieva Rubeze, Mārtiņš Ratniks), Jānis Garančs, Kristaps Ģelzis, Ģirts Korps, Kristīne Kursiša, Maija Kurševa, Lev Manovich, Miks Mitrēvics, Anta Pence, Dita Pence, Monika Pormale, Krišs Salmanis, Rasa Šmite, Raitis Šmits, Alise Tīfentāle, Vilnis Vītoliņš, Mehrdad Yazdani un Armands Zelčs.

 

Izstādes laikā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja darba laiks:

otrdien, trešdien, piektdien, sestdien no plkst.10:00 līdz 17:00, ceturtdien no plkst.10:00 līdz 20:00, svētdien no plkst.10:00 līdz 16:00, pirmdien – slēgts.

Ieejas biļete – EUR 4.00, pensionāriem un studentiem EUR 2.00, bērniem, skolēniem, ICOM biedriem un muzeju darbiniekiem bezmaksas.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.