Sirsnīgu darbu laiks reģionos

2023. gada 11. janvāris

Latvijas kopienu fondi gada izskaņā rīkoja virkni labdarības aktivitāšu, lai piepildītu sava reģiona bērnu sapņus, palīdzētu vientuļajiem senioriem, atbalstītu ieceres apkaimes ļaužu dzīves uzlabošanai. Kopienu fondi ik gadu piesaista vairākus simtus tūkstošu eiro labdarības iecerēm savā apkaimē. Daudzas ieceres īstenotas, taču palīdzība vajadzīga vienmēr, jo labo nodomu birums rosīgu ļaužu vidū neapsīkst.

Limbažu fonds un tā atbalstītāji allaž bijuši pārliecināti, ka ikviens cilvēks ir pilnīgs, skaists, ar dotībām apveltīts, lai dzīvotu jēgpilnu dzīvi, taču dažādu apstākļu dēļ šie resursi mēdz būt neizzināti vai nerealizēti. Lai palīdzētu talantīgajiem bērniem piepildīt sapni, Limbažu fonds jau septīto gadu rīko Lūgšanu brokastis. Šoziem rīkotajā pasākumā fonds iedrošināja atbalstīt Elīzu Kukaini viņas talanta izkopšanā. Elīza pavasarī absolvēja Limbažu Mūzikas un mākslas skolu un veiksmīgi iestājusies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Tālākām studijām bija nepieciešama daudz labāka mūzikas instrumenta – flautas iegāde. Pirms gadu mijas nepieciešamie gandrīz 3`000 eiro tika saziedoti, un talantīgā jauniete tika pie jaunā mūzikas instrumenta.

Savukārt ar Talsu novada fonda gādību 49 Talsos dzīvojošie Ukrainas bērni saņēma dāvanas no bērnu aizbildņa Svētā Mikolaja. Gluži kā latviešu bērni ik decembri raksta vēstules Ziemassvētku vecītim, tā ukraiņi – Svētajam Mikolajam, lai pamostoties 19. decembrī, no rīta zem spilvena atrastu svētā sarūpētās dāvanas. Pārsteigumu šoreiz sagādāja ziedotāji, fonds un brīvprātīgie.

Alūksnes un Apes novada fonda aktivitātes pārsteidza ar patiesi vērienīgu vietējo iedzīvotāju iesaisti. Līdz ar jau tradicionālo svētku Labdarības tirdziņu, kurā par ziedojumiem bija iespējams iegādāties senioru un cilvēku ar īpašām vajadzībām darinājumus, fonds organizēja arī virkni aktivitāšu gan vietējo iedzīvotāju, gan Ukrainas atbalstam. Ļaudis ar fonda starpniecību ziedoja Ukrainas aizstāvjiem nepieciešamo apģērbu, līdzekļus Rivnas kara hospitālim un medicīnas preču iegādei, sarūpēja ierakumu sveces, adīja zeķes, ziedoja laiku brīvprātīgo aktivitātēm.

Arī Viduslatgales novada fonda Ziemassvētku tirdziņa letē par ziedojumiem ikviens varēja saņemt kādu adītu vai tamborētu darinājumu vai pat īpaši pasākumam veidotu keramikas izstrādājumu. Kopā Preiļu un Līvānu novada bērniem pie svētku egles un rotājumu darināšanas darbnīcā pulcējās Ukrainas bērni. Nosvinēti gan svētki, gan projekta “Ukrainas bērnu un pieaugušo atbalstam” un akcijas “Piepildīt sapni” rezultāti.

Par vietējām daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm un senioriem parūpējušies Kandavas novada iespēju fonda palīgi, sagādājot cienastu svētku galdam. Savukārt Valmieras novada fonda rīkotajā labdarības akcijā saziedoti teju 600 eiro novada vientuļo senioru atbalstam - siltu maltīšu nodrošināšanai. Ziedotāji un brīvprātīgie palīgi pulcējās sniegotajā Zilākalna pakājē, lai turpinātu “Spēka pēcpusdienas” tradīciju. Dalībnieki iepazina latviskās spēka zīmes Zalktis simboliku, baudīja folklora grupas un senioru vokālā ansambļa priekšnesumus, kā arī dāsni ziedoja vietējiem senioriem.

Ja arī Jūs vēlaties atbalstīt kopienu fondu ieceres, aicinām ielūkoties:

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā (kopš 2012. gada). Fonds palīdz nostiprināties kopienu filantropijai Latvijā, sniedzot atbalstu esošo kopienu fondu darbībai un jaunu kopienu fondu izveidei reģionos. Plašāk par kopienu filantropiju Latvijā lasiet šeit: www.kopienufondi.lv 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.