Kopš 2012. gada Latvijas kopienu fondi labdarības pasākumos piesaistījuši 1,2 miljonus eiro, kas devuši iespēju piepildīt iedzīvotāju ieceru simtus pilsētās un novados. Visbiežāk atbalstīti izglītības projekti, kultūras pasākumi, apkārtnes labiekārtošana, veselības, sociālās labklājības, sporta jomas, jauniešu iniciatīvas un ieceres sava novada popularizēšanai.

Tas kļuva iespējams ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, kas ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā. Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz atbalstu kopienu fondu darbībai un jaunu kopienu fondu izveidei.

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstīto Latvijas kopienu fondu pārstāvji

Pasaulē darbojas 1843 kopienu fondi, Eiropā – 654. No tiem – deviņi darbojas Latvijā: Talsos, Lielvārdē, Valmierā, Alūksnē un Apē, Kandavā, Limbažos, Viduslatgalē, Ķekavā un Liepājā. Tie aptver 25 novadus un teju 300 tūkstošus iedzīvotāju. Starp Baltijas valstīm Latvija ir vienīgā, kurā kopienu filantropija ir iesakņojusies un var atskatīties uz 15 gadu veikumu. Uzzini vairāk par kopienu fondu darbību Latvijā infografikā.

Trīs no tiem šogad godināti Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības un brīvprātīgā darba veicēju godināšanas pasākumā “Ne adatai kur nokrist”.

Valmieras novada fonds un tā valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš apbalvots par veikumu 10 gados mērķtiecīgas labdarības nostiprināšanā un pozitīvu pārmaiņu veicināšanā Valmierā, Vidzemē, Latvijā un ārpus Latvijas (sk. video).

Savukārt Alūksnes un Apes novada fonds un tā valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece godināta par veikumu 10 gados mērķtiecīgas labdarības nostiprināšanā un pozitīvu pārmaiņu veicināšanā Alūksnes un Apes novadā, Vidzemē un Latvijā (sk. video).

Godināts arī Viduslatgales pārnovadu fonds un tā pārstāves Valija Vaivode par veikumu, rosinot Latgales piecu novadu iedzīvotājus pašiem veidot savu dzīvi saturīgāku un labāku, un Janīna Beča par veikumu, prasmīgi iesaistot Preiļu un apkārtējo novadu iedzīvotājus pārtikas izaudzēšanā savas saimes galdam (sk. video).

Kopienu fondi ir labdarības organizācijas, kas savā apkaimē izzina sabiedrības vajadzības, dažādos labdarības pasākumos piesaista ziedojumus un citus resursus sava novada iedzīvotāju svarīgām iecerēm un gādā par šo ieceru īstenošanu. Visbiežāk kopienu fondi līdzekļus piesaista labdarības tirdziņos, labdarības izsolēs un koncertos, bumbu rallijos, organizējot ziedojumu kastītes pasākumos.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.