Līdz 24. februārim norisinās pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. To nemainīgi pasniegs piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Laureātus paziņos cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Pretendents var gan pieteikties pats, gan tikt pieteikts līdz 2017. gada 24. februāra plkst. 17:00 mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Apbalvojuma kandidātus martā izvērtēs vizionāri - cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes.

Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, gādājot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3`000 eiro apmērā.

Apbalvojumu Zinātnē „Taureņu uzbrukums” pasniegs zinātniekam ar doktora grādu, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību.

Apbalvojumu Novadpētniecībā „Kedas” pasniegs tiem, kas aizrautīgi un radoši darbojas latviskuma veicināšanā un latviskās kultūras tradīciju izpētē un attīstībā trimdā/diasporā.

Apbalvojums Tautsaimniecībā „Zemi es mācos” cildinās cilvēkus, kuri mācījušies, strādājuši ārvalstīs un šīs zināšanas un prasmes iegulda Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

Apbalvojums kategorijā Bērni un jaunieši “Rabarbers” cildinās jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri ir kā piemērs citiem, kam piemīt drosme iet savu ceļu un kuru dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Apbalvojums kategorijā Dzīve literatūrā “Bize” cildinās izcilus bibliotekārus.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau ceturto gadu tiek meklētas katra pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 15 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.