Tiešsaistes balsojums par Baltijas Jaunā mākslinieka balvas (Baltic Young Artist Award) nominantiem ir sācies. Apbalvojumam šogad kandidē 75 mākslinieki, kas izglītību ieguvuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijās. Balsojums norisināsies līdz 9. novembrim konkursa vietnē balticyoungartistaward.eu un sabiedrisko mediju platformā lsm.lv/balva.

Baltijas Jaunā mākslinieka balva dibināta pirms gada, radot jaunu ikgadēju tradīciju Baltijas kultūrtelpā. Tā izveidota, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu to profesionālo darbību. Starptautiskas žūrijas izvēlētam uzvarētājam piešķirs naudas prēmiju 2000 eur apmērā, kā arī organizē uzvarētāja izstādi. Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs iegūs 500 eur prēmiju.

Baltijas Jaunā mākslinieka balva ir strauji augošs notikums Baltijas mākslas vidē, par ko liecina pieaugošā jauno mākslinieku interese. Šogad pieteikumu skaits palielinājies teju par trešdaļu, īpaši aktīvi bijuši tieši mākslinieki no Latvijas,” atklāj Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle Elīna Vikmane. Vienlaikus viņa uzsver: “Balva izgaismo jaunos talantus Baltijas reģionā, ļaujot tos iepazīt gan mākslas mīļotājiem, gan profesionāļiem, kas cieši saskan ar topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja misiju.”

“Jauno mākslinieku darbiem ir atšķirīga enerģija, tajos ir drosme un domas neatkarība. Laikam ejot un briestot konceptuālajām pieejām un tehniskajām prasmēm, redzama unikāla rokraksta un mākslinieka personības veidošanās. Esmu priecīga par iespēju piedalīties šajā procesā – pamanīt un atbalstīt mūsu nākotnes talantus,” komentē viena no balvas organizatorēm un žūrijas pārstāve Andra Orna (Andra Orn).

Baltijas Jaunā mākslinieka balvas starptautiskā žūrija ir - Somijas Laikmetīgās mākslas muzeja KIASMA kuratore (tagad - Espoo modernās mākslas muzeja kuratore) Milja Līmatainena (Milja Liimatainen, Somija), kuratore, mākslas kritiķe Aušra Trakšelīte (Aušra Trakšelytė, Lietuva), kuratore Keiju Krikmane no Igaunijas, galeriste un NOAR valdes locekle Andra Orna (Andra Orn, Igaunija), Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas Māksla publiskā telpā kuratore Helēna Demakova, ABLV Charitable Foundation mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors un mākslinieks, Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.