Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā otrdien, 7. novembrī, tika pasniegtas Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas, ko medicīnas pamatstudijām turpmāk saņems vēl pieci studenti, kā arī deviņi docētāji kopā ar saviem mentoriem, kuri mērķstipendijas izmantos RSU studiju programmu modernizācijai.

Stipendijas apmērs šajā studiju gadā ir 3`000 eiro katram studentam, un šāds atbalsts tiek nodrošināts līdz pamata studiju beigām. Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju medicīnā kopš 2011. gada saņēmuši kopumā 49 RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju studenti. Savukārt filantropa Borisa Tetereva mērķstipendijas docētājiem un viņu mentoriem RSU studiju programmu modernizācijai saņems deviņi docētāji un viņu mentori. 

Mecenāte Ināra Tetereva: “Par nākotni ir jādomā jau šodien. Mums ar Borisu vienmēr šķitis nozīmīgi sniegt jauniešiem atbalstu izglītības iegūšanai, jo erudīta un zinoša sabiedrība ir spēcīgs virzītājspēks valsts labklājībai. Tikpat svarīgs ir ieguldījums studiju procesu kvalitātes pilnveidē. Priecājos, ka sadarbībā ar RSU esam ne vien piešķīruši stipendijas studentiem, bet arī atbalstījuši mācībspēkus, palīdzot padarīt studiju procesu modernāku. Stipendiju pasniegšanas pasākumi ikreiz ir arī milzīgs satikšanās prieks. Šoreiz atkalredzēšanās bija īpaši aizkustinoša. Šogad atceramies Borisa 70 gadu jubileju. RSU ir viņa Alma Mater, un esmu gandarīta, ka varam turpināt savulaik kopīgi aizsāktās iniciatīvas.”

RSU studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem stipendijas Borisa un Ināras Teterevu fonds piešķir jau vairāk nekā 10 gadus. Sadarbības ietvaros fonds sniedzis finansiālu atbalstu arī citu RSU projektu īstenošanai, piemēram, COVID-19 izpētes projektam un studiju vides uzlabošanai. Fonda sniegtais atbalsts pārsniedzis 1 miljonu eiro.

RSU rektors Aigars Pētersons: “Esam pateicīgi, ka Borisa un Ināras Teterevu kopīgi dibinātais fonds daudzus gadus ir atbalstījis RSU Inteliģences akadēmiju, studentus, docētājus, zinātniekus, kā arī palīdzējis izstrādāt universitātes attīstības stratēģiju un modernizēt studiju programmas. Simtiem RSU studentu, mācībspēku, zinātnieku un absolventu fonda paspārnē ir pilnveidojušies un attīstījušies, un šis devums turpinās. Šajos vairāk nekā 10 gados Borisa Tetereva stipendiju medicīnā pamatstudiju laikā saņēmuši vairāki desmiti studentu, bet RSU docētāji ar Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijām ir modernizējuši 172 studiju kursus.”

Šogad filantropam Borisam Teterevam būtu 70, tāpēc jubilejas gaisotnē norisinājās arī svinīgā stipendiju pasniegšanas ceremonija.

Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas dibinājis Rīgas Stradiņa universitātes (1980. gadā – Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultātes) absolvents Boriss Teterevs. Viņš audzis un dzīvojis Rīgā, deviņus gadus strādājis par ārstu, vēlāk sācis nodarboties ar uzņēmējdarbību. 2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru nodibināja labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.