Rīgas Stradiņa universitātes virusologi veic Latvijas koronvīrusa pacientu bioloģiskā materiāla izpēti. Sagaidāms, ka pētījumā iegūtie rezultāti ļaus atbildēt uz jautājumiem par vīrusa smagumu, antivielām un iespēju saslimt atkārtoti. Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris atbalstu šim pētījumam, tādejādi stiprinot Latvijas zinātnieku un mediķu cīņu pret COVID-19 izraisošo SARS-CoV-2 vīrusu.

Plānots, ka balsoties uz iegūtajiem datiem, tiks izstrādāti arī ieteikumi ārstiem. RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta direktore Modra Murovska pauž, ka rezultātiem jābūt pierādījumos balstītiem, uz to pamata var tikt izstrādātas rīcības vadlīnijas ārstiem.

Aicinām noskatīties LTV “Panorāmas” sižetu par pētījuma gaitu un virusologu atzinumiem:

 

 

Pētījums “COVID-19 infekcijas patoģenēzes paradigmas kontekstā ar citokīnu profiliem dinamikā, pacientiem ar atšķirīgu slimības smagumu” ļaus noteikt cilvēka imunoloģiskos, ģenētiskos un vides faktorus, kas ietekmē SARS-CoV-2 izraisītās COVID-19 klīniskās izpausmes. Tas ir īpaši būtiski, lai varētu prognozēt slimības gaitu dažāda riska grupu pacientiem. Rezultāti varēs tikt izmantoti, lai izvēlētos atbilstošu ārstēšanu.

Pacientu materiāls tiek uzglabāts Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē. Sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, vadošajām Latvijas slimnīcām un citām zinātniskajām institūcijām izveidoto pacientu materiāla biobanku varēs izmantot, pētot Latvijā noteikto vīrusa mutāciju, kā arī citiem COVID-19 nākotnes pētījumiem Latvijā un starptautiskā mērogā.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.