Ir noslēgusies vairākus mēnešus ilgusī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju kursu modernizēšana. Docētāji ir bagātinājuši gan praktisko nodarbību klāstu, gan pielāgojuši studiju kursus apguvei e-vidē. Ieviestie jauninājumi ir būtiski, pieaugot attālināto mācību aktualitātei, un ļaus studentiem efektīvi apgūt mācību vielu jau nākamajos semestros. Šo darbu paveica mācībspēki, kuri šogad saņēma filantropa Borisa Tetereva vārdā nosaukto mērķstipendiju.

Kopš 2014. gada filantropa Borisa Tetereva mērķstipendijas studiju kursu modernizācijai ir saņēmuši jau 111 RSU docētāji. No tiem šogad studiju kursus pilnveidoja 17 sociālo zinātņu un veselības aprūpes studiju virziena kursu mācībspēki.

Docētāji aptvēruši dažādas tēmas, kas saturiski bagātina RSU studijas, padara tās interaktīvas un pieejamas digitālā formātā.

Piemēram, asociētā profesore un Morfoloģijas katedras docētāja Dzintra Kažoka pilnveidoja studiju kursus “Cilvēka anatomija” un “Histoloģija”, nodrošinot labāku studiju materiālu pieejamību e-vidē latviešu un angļu valodās.

Rezultātā tostarp paveikta anatomisko un histoloģisko makroskopisko un mikroskopisko preparātu digitalizācija un to aprakstu izveide, kā arī atlasīti unikālie preparāti ar kaulu un citu orgānu sistēmu bojājumiem un slimībām. Tas palīdzēs studējošajiem atpazīt ne tikai normālas audu struktūras, bet arī apgūt dažādas patoloģijas, gūstot vienus no pirmajiem ieskatiem klīniskajā medicīnā.

 

Savukārt asociētā profesore un Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docētāja Rudīte Koka sadarbībā ar docentu un Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docētāju Vilni Šķiparu modernizēja studiju kursu “Molekulārā un šūnu bioloģija”, izveidojot interaktīvo spēli “Šūna”.

Spēle "Šūna" ir pieejama digitālā un galda spēļes formātā.

Tā pieejama RSU studējošajiem lietošanai mobilajos viedtālruņos un ļauj apgūt molekulārās bioloģijas pamatus vieglā un atraktīvā veidā, atbildot uz 240 dažādiem jautājumiem par šūnas uzbūvi un fizioloģiju. Spēles izstrādē piedalījās arī studējošie, veidojot vizuālos attēlus.

Par visām iecerēm, kuras ir īstenojuši docētāji 2021. gadā mērķstipendijas ietvaros, lasiet šeit.

Atbalsts savai Alma Mater allaž ir bijis īpaši nozīmīgs filantropam Borisam Teterevam (05.11.1953-21.09.2019). Viņš no 1974. līdz 1980. gadam studēja RSU (tolaik Rīgas Medicīnas institūtā) un pēc absolvēšanas praktizēja Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. 

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts ir bijis svarīgs simtiem studentu, docētāju, zinātnieku un absolventu. Fonds ir atbalstījis RSU kopš savas darbības pirmsākumiem, piešķirot stipendijas studentiem un pasniedzējiem, finansējot studiju kursu modernizāciju un atbalstot RSU veikto COVID-19 izpēti. Fonda atbalsts RSU turpinās arī šodien.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.