Kopš vasaras Rīgas Stradiņa universitātes galvenās ēkas apkaimi papildinājis Ojāra Pētersona veidotais vides mākslas objekts “Lielā vāze ¼”, kas tapis Borisa un Ināras Teterevu fonda īstenotās programmas “Māksla publiskā telpā” ietvaros.

RSU rektors prof. Aigars Pētersons (no kreisās) kopā ar autoru Ojāru Pētersonu. Foto: RSU"Lielā vāze 1/4" ir daļa no lielformāta mākslas objekta “Lielā vāze”. Šo trīsdaļīgo objektu veidojis mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors O. Pētersons. Uz tā virsmas izlasāms Garlība Helviga Merķeļa darba “Vidzemes senatne” fragments.

Objekta lielākā daļa - “Lielā vāze 3/4” - jau kopš 2014. gada skatāma pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Savukārt ceturtdaļa šovasar nonākusi tai sākotnēji iecerētajā mājvietā Dzirciema ielā 16 - blakus filantropa, ārsta un uzņēmēja Borisa Tetereva alma mater. Iepriekš “Lielā vāze ¼” atradās pagaidu mājvietā – pusaplī pie Akmens tilta un AB dambja.

Mākslas darba ārējā virsma noklāta ar keramisku mozaīku. Uz katras no vairāk nekā 14 000 keramikas plāksnītēm izvietots viens burts no Garlība Merķeļa teksta. Teksta fragmenta publikācija latviešu, angļu, franču, vācu, spāņu un krievu valodā veido mākslas objekta trešo un pēdējo daļu. Publikācija ir pieejama Latvijas bibliotēkās.

Aicinām uzzināt par visiem mākslas objektiem pilsētvidē, kas ir tapuši Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas "Māksla publiskā telpā" ietvaros: www.artinpublicspace.lv 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.