Rosīgais svētku laiks kopienu fondos

2023. gada 19. decembris

Arī šogad Latvijas kopienu fondi svētku labdarības pasākumos turpina piesaistīt līdzekļus, lai palīdzētu novadniekiem īstenot sapņus par labāku dzīvi apkaimē. Ļaudis pulcējas kopienu fondu rīkotajos labdarības tirdziņos, lūgšanu brokastīs un priekšnesumos, ar pirkumu vai ziedojumu atbalstot rosīgo ļaužu iniciatīvas.

Limbažu fonds šoziem rīkotajās Lūgšanu brokastīs aicināja ziedot līdzekļus talantīgajiem bērniem – trompetes iegādei Salacgrīvas Mūzikas skolas 4. klases audzēknim Albertam Treijam un vijoles iegādei Krimuldas Mūzikas un Mākslas skolas 7. vijoļspēles klases skolniecei Helēnai Ģertrūdei Kļavai.

Arī šogad pasākumā piedalījās visu konfesiju mācītāji, kā arī savu atbalstu pasākuma idejai izteicis Raimonds Pauls. “Lūgšanu brokastis ir īpašs pasākums, kas sniedzas pāri reliģiskās un politiskās pārliecības robežām <…> mēs it kā sadodamies rokās, lai pasaule ap mums top siltāka un iededzam gaismu sevī, lai pasaule ap mums top gaišāka,” stāsta Limbažu fonda pārstāvji, turpinot vākt ziedojumus šai iniciatīvai.

Valmieras novada fonds gada izskaņā rīko labdarības erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!” Komandas par piedalīšanos spēlē ziedos līdzekļus, kas tiks novirzīti Valmieras novada izcilo un talantīgo jauniešu atbalstam. Valmieras novada fonds aicina: “Nāc un piedalies, un atstāj savu nospiedumu kopienā!”

Alūksnes un Apes novada fonds aicina atbalstīt vietējos jauniešus viņu centienos piesaistīt ziedojumus projektam “Ieraudzīt sevi pasaulē”. Jaunieši enerģiski iesaistījušies sabiedriskajā dzīvē, lai piesaistītu līdzekļus: piedalījušies Apes Ziemassvētku tirdziņā ar pašu izveidotajiem svečturiem un Raunas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā ar pašu rīkoto kafejnīcu, kurā ikviens varēja sildīties ar karstu ķīseli un gardām pankūkām. Viņi ir apņēmības pilni rast jaunas idejas, kā padarīt košāku vietējās kopienas ikdienu un lūdz arī turpmāk atbalstīt viņu centienus doties pasaulē, mācīties, iedvesmoties, lai pēc tam sniegtu savu ieguldījumu mazo pagastu popularizēšanā.

Fonds organizēja arī virkni aktivitāšu gan vietējo iedzīvotāju, gan Ukrainas atbalstam. Ļaudis ar fonda starpniecību turpina ziedot Ukrainas karavīriem nepieciešamo automobiļu iegādei. Šoreiz ar auto uz Ukrainu tika nogādātas arī 29 īpašas Ziemassvētku paciņas karavīriem. Ikviens bija aicināts sagatavot kurpju kastes lieluma paciņu, kurā ir siltas zeķes, cimdi, saldumi, higiēnas preces un pretsaaukstēšanās līdzekļi.

Jau desmito gadu Viduslatgales pārnovadu fondā notiek labdarības akcija “Piepildīt sapni”: “Katru gadu 15 bērniem ar īpašām vajadzībām no Līvānu un Preiļu novadiem dāvājam iespēju piepildīt kādu sen lolotu sapnīti. To darām par ziedotāju līdzekļiem. Šogad esam sarūpējuši dāvanas 5500,00 euro vērtībā.” Savukārt ziedot Preiļu novada Dienas aprūpes centram var, iegādājoties kādu darinājumu fonda rīkotajā Labdarības bodītē. Keramikas izstrādājumus, eglīšu rotājumus, ķirbju sukādes, rotas lietas un dažādus suvenīrus ir darinājuši paši Dienas aprūpes centra klienti.

“Ar lielu prieku atskatāmies uz padarīto un redzam, ka mūsu pūles ir nesušas augļus. Mēs ticam, - kamēr atrodas laba un godīga darba darītāji, īsteni labdari, tikmēr mums visiem Latvijā būt!” saka Viduslatgales pārnovadu fonds.

Ja arī Jūs vēlaties atbalstīt kopienu fondu ieceres, aicinām ielūkoties:

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā (kopš 2012. gada). Fonds palīdz nostiprināties kopienu filantropijai Latvijā, sniedzot atbalstu esošo kopienu fondu darbībai un jaunu kopienu fondu izveidei reģionos. Plašāk par kopienu filantropiju Latvijā lasiet šeit: www.kopienufondi.lv

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.