Lai godinātu un izceltu Latvijas teātra un radio izcilās personības, Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta “Re!Starts!” ietvaros Latvijas Radio īsteno raidījumu ciklu “Radioteātra un teātra leģendas”. To aicinām klausīties gan ēterā, gan arī Latvijas Radioteātra mājaslapā.

Kopā ar akadēmiķi, teātra zinātnieku Viktoru Hausmani radio stāsta par zināmām un iespējams nedaudz piemirstām 15 radioteātra un teātra zvaigznēm.

Foto: Miks Jeluškins

Jau izskanējuši stāsti par karalieni teātrī un dzīvē Elzu Radziņu, Latvijas teātra dižgaru Kārli Sebri, mūžam mainīgo Lilitu Bērziņu un  bērnu siržu pavēlnieci Veru Singajevsku. Tie dzirdami un arī videoversijā redzami Latvijas Radioteātra mājaslapā.

Nākamajos raidījumos ikviens varēs no jauna iepazīt Edgaru Liepiņu, Veltu Līni, Žani Katlapu, ko rudenī papildinās citu mūsu leģendu portretējumi.

Raidījumos izskan fragmenti no iestudējumiem, līdzgaitnieku, teātra zinātnieku un režisoru stāsti par leģendārajām personībām.

Tuvākie plānotie raidījumi ēterā izskanēs:

  • 28. maijā plkst. 17.05 – raidījuma par Veru Singajevsku atkārtojums
  • 29. maijs plkst.17.05 - Edgars Liepiņš, raidījuma atkārtojums 25.jūnijā plkst.17.05
  • 26. jūnijs plkst.17.05 – Velta Līne, raidījuma atkārtojums 30.jūlijā plkst.17.05
  • 31. jūlijs plkst.17.05 - Žanis Katlaps, raidījuma atkārtojums 27.augustā, plkst 17.05

Radioteātra mājaslapā dzirdami arī pārējie Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie projekti, tostarp nule radio izskanējušais Rasas Bugavičutes seriāls "Starpbbrīži".

Borisa un Ināras Teterevu fonda un Latvijas Radio sadarbība sākās 2013. gadā ar mērķi sekmēt teātra mākslas pieejamību visā Latvijas teritorijā, veicināt radio formātam atbilstošu literāru darbu piemērošanu un jaunradi, attīstīt unikālu teātra mākslas pasniegšanas veidu – Latvijas Radioteātri.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.