Pie Latvijas radio klausītājiem nāk jauns raidījumu cikls “Latviešu teātra neatminētās mīklas”. Tā 12 cēlienos būs iespēja izzināt jaunas lappuses latviešu profesionālās teātra mākslas pirmsākumos, un saprast tos apstākļus, kas tieši teātra mākslu izvirzīja latviešu kultūras avangardā.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapušais cikls ir veltīts Latvijas valsts simtgadei. Vienlaikus Latviešu teātris svin 150 gadu jubileju, un šis cikls aplūko teātra pirmo 50 gadu vēsturi (1868 -1918).

Raidījumus vada Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis. Kopā ar viņu par latviešu teātra pirmsākumiem spriež teātra mākslas profesionāļi, kritiķi, dramaturgi, teātra zinātnieki, vēsturnieki, aktieri, režisori, kā arī patiesie skatītāji un klausītāji.

Pie klausītājiem jau ir nācis pirmais raidījums "Latviešu teātra sākums. Turnhalle, 1868" - par pirmajām izrādēm latviešu valodā, iniciatoriem un organizatoriem. 

Raidījumā piedalās teātra zinātnieks, akadēmiķis Viktors Hausmanis, teātra žurnāliste Alda Briede, privātvēsturnieks Voldemārs Eihenbaums. Tā laika “Baltijas Vēstneša”, “Mājas Viesa”, “Latviešu Avīzes” recenzijas un Rīgas Latviešu biedrības protokolus lasa aktieri Anita Grūbe un Zigurds Neimanis.

Raidījumu cikla ierakstus aicinām klausīties Radioteātra vietnē.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.