Latvijas Radioteātris, augustā atzīmējot 95. gadadienu, klausītājiem sagatavojis 95 spožu dažādu laikmetu iestudējumu izlasi. No tiem vairāki ir tapuši ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Visi izlasē esošie ieraksti ir brīvi pieejami klausīšanai internetā.

Radioteātra krājumā ir 2035 uzvedumi, 1106 lugu fragmenti, 3800 prozas lasījumi un 812 pasakas. Liela daļa no tiem līdz šim tika rūpīgi glabāta fonotēkā, gaidot atgriešanos pie klausītājiem.

Tagad spožo aktieru plejāde un žanru daudzveidība atkal priecē klausītājus. Radioteātra vadītāja Māra Eglīte atzīst, ka, izvēloties 95 iestudējumus, liela loma bijusi laikmetam un tam, vai šo darbu vēstījums ir aktuāls arī mūsdienās. Senākais izlasē iekļautais iestudējums ierakstīts pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados.

“Katrs no izvēlētajiem darbiem ir kā pērle savā laika posmā. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt gan pasaules un latviešu literatūras klasiku, gan jauno autoru darbus, kas runā par mūsdienās aktuālām tēmām. Radioteātra iestudējumi klausītājiem dod iespēju iztēloties, uzburt un radīt pašiem savu pasauli," tā stāsta Māra Eglīte.

Borisa un Ināras Teterevu fonda un Latvijas Radioteātra sadarbības projekta “ReStarts!” ietvaros ir tapuši vairāki radioseriāli un radiolugas. No tiem Radioteātra 95. gadadienas izlasē ir iekļauti:

Visi projekta ietvaros tapušie iestudējumi ir klausāmi Latvijas Radioteātra vietnē.

Ierakstos var noklausīties arī “Latviešu teātra neatminētās mīklas” – raidījumu par teātra mākslas pirmsākumiem un ciklu "Latvijas Radioteātra leģendas". Tas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapis, lai godinātu un izceltu Latvijas teātra un radio izcilās personības.

2013. gada nogalē Latvijas Radioteātris un Borisa un Ināras Teterevu fonds atklāja sadarbības projektu "Re!Starts”, kura ietvaros Latvijas Radioteātris rada konceptuāli jaunus iestudējumus. Īpaša uzmanība veltīta tam, lai Radioteātra profesionāļu pieredze nonāk pie jauniem radošajiem spēkiem: dramaturgiem, režisoriem, skaņu režisoriem sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.