Arī šajā pavasarī pie LR1 klausītājiem nāk “Radio mazā lasītava”. Raidījums sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu piedāvā ēterā un ierakstos noklausīties jaunāko grāmatu lasījumus un sarunas par tām. Grāmatas lasa klausītāju iemīļotais aktieris Gundars Āboliņš un kopā ar Ingvildu Strautmani sarunājas ar grāmatu autoriem, vēsturniekiem, tulkotājiem.

Maijā jau izskanējis raidījums un saruna ar vēsturnieku, vēstures skolotāju Arti Buku par Zigfrīda fon Fēgezaka “Baltiešu gredzenu”. Studijā viesojās tulkotāja Silvija Brice, ar kuru raidījuma veidotāji ieskatījās viņas tulkotajā Rodikas Dēnertes “Zahera viesnīcā”. 

Ēterā nāca raidījums arī par Svena Kuzmina “Hohmu”, bet maija izskaņās ar tulkotāju Maimu Grīnbergu raidījums pārlapoja Jāna Unduska “Ceļojumu, vārdā Spānija”.

Grāmatu stāsti vienmēr ir pieejami ierakstos “Radio mazās lasītavas” vietnē. Savukārt stāstus par krievu valodā izdotajām grāmatām var uzzināt Latvijas Radio 4 raidījumā “Grāmatu otrdiena”.

Vasarā grāmatu mīļotājus gaida arī jauninājums – “Radio mazā lasītava” ceļos. Tiks organizēti braucieni uz Brigaderes “Sprīdīšiem” un Jaunsudrabiņa “Riekstiņiem”, lai satiktos aci pret aci, lasītu un sarunātos klātienē. Jaunumiem sekojiet “Radio mazās lasītavas” Facebook lapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.