14. oktobrī ar svinīgu ceremoniju un koncertu noslēdzās Jurjānu Andreja VI starptautiskais koka pūšaminstrumentālistu konkurss. I vietu un naudas balvu 3000 eiro apmērā no Borisa un Ināras Teterevu fonda saņēma franču saksofoniste Valentine Michaud. Savukārt II vietu - klarnetiste Anna Gāgane no Latvijas, kura ieguva arī Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra simpātiju balvu. III vietā ierindojās lietuviešu saksofoniste Rusne Mikiskaite.

I vietas ieguvēja franču saksofoniste Valentine Michaud

Dalībai konkursā pieteikumus iesniedza gandrīz 200 dalībnieki. Priekšatlasi izturēja 80 mūziķi: 21 flautists (7 no Latvijas), 17 obojisti (2 no Latvijas), 13 klarnetists (5 no Latvijas), 9 fagotisti (3 no Latvijas), 20 saksofonisti (4 no Latvijas). Konkursanti muzicēšanas prasmē sacentās laikā no 7. līdz 14. oktobrim.

Līdzās Latvijas jaunajiem mūziķiem konkursam pieteicās pārstāvji no Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Izraēlas, Japānas, Kanādas, Krievijas, Ķīnas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Vācijas un Venecuēlas.

Jaunos mūziķus vērtēja žūrija: žūrijas priekšsēdētājs - viens no pasaules ievērojamākajiem flautistiem - Fēlikss Rengli (Šveice), LNSO pirmā flauta Dita Krenberga (Latvija), Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas vadītājs, obojists Roberts Beinaris, Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas docents, klarnetists un saksofonists Andrejs Boļšijanovs (Krievija), Sibēliusa Mūzikas akadēmijas un Tamperes Mūzikas akadēmijas docētājs, saksofonists Jonatans Rautiola (Somija) un Bergenas filharmoniskā orķestra pirmais fagotists, Grīga akadēmijas un Bergenas universitātes docētājs Pers Hanevolds (Norvēģija).

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.