Kopš 2013.gada dažādas ieceres savos novados īstenoja un līdzcilvēkiem palīdzēja 160 organizācijas. Tās saņēma 712 100 eiro lielu Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalstu. Kopumā norises atbalstītas 79 pašvaldībās, aptverot vismaz 108 350 iedzīvotājus pilsētās un laukos.

“Organizāciju biedri un brīvprātīgie palīgi īstenoja daudzveidīgas iniciatīvas, paturot savā redzeslokā visaktuālākās intereses un vajadzības: atbalstu ģimenēm, senioriem, personām ar īpašām vajadzībām, jauniešiem, rosinot cilvēkus padarīt savu ikdienu aktīvāku, veselīgāku un saturīgāku,” stāsta labdarības projektu vadītāja Ieva Ernštreite.

Programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas. Trijos gados atbalstu guva 38 organizāciju kultūras un radošas ieceres, sociālās palīdzības jomā īstenoti 34 projekti, 32 aktivitātes ietver darbu ar bērniem un ģimenēm, 28 – darbu ar senioriem, jauniešu iniciatīvas īstenotas 22 projektos, citas jomas skar vēl seši projekti. Plašāk lasiet infografikā.

Pārsteidz daudzu biedrību veikums. Tā, piemēram, Balvu novada Briežuciema biedrības “Saulessvece” 12 jaunieši izveidoja mobilo velo vienību, kura regulāri apciemo pagasta senioru  ģimenes, lai noskaidrotu viņu vajadzības un sniegtu nepieciešamo palīdzību. Savukārt Rēzeknes pilsētas teātris – studija “Joriks”, kura dalībnieki ir bērni un jaunieši, iestudēja dzīvespriecīgu lugu “Zaļais sivēntiņš”. To jau noskatījušies vairāk nekā 1800 skatītāju (sk. video).

Liepājas neredzīgo biedrība ar savu rosību un fonda atbalstu sniedz daudzas jaunas iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un viņu tuviniekiem (sk. video). Biedrība „Otrā māja dzīvniekiem” kopā ar brīvprātīgajiem palīgiem turpināja rūpēties par bezsaimnieku kaķiem, tādejādi veidojot arī labiekārtotāku vidi Daugavpils iedzīvotājiem.

Visrosīgāk fonda piešķirtos līdzekļus izmantoja organizācijas Latgalē (41). Savukārt Vidzemē īstenotas 39 iniciatīvas, Kurzemē – 36, Zemgalē – 23 un Rīgā īstenots 21 projekts.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.