Mākslas muzejā “Rīgas Birža” ir noslēgusies izstāde “PRADO 12 raksturi”. Tā sniedza iespēju skatīt darbus no Spānijas lielākā muzeja PRADO, kas ir viena no Eiropas bagātākajām un slavenākajām mākslas krātuvēm. Laikā no 2017. gada 27. marta līdz 16. jūlijam izstāde, ar to saistītie pasākumi un izglītības programmas piesaistīja 75 014 skatītāju uzmanību. „PRADO 12 raksturi” ir gan apmeklētākā izstāde mākslas muzeja “Rīgas Birža” vēsturē, gan arī apmeklētākā izstāde Latvijā šogad.

Foto: Ilmārs Znotiņš

Rīdziniekiem un Rīgas viesiem izstādē bija iespēja skatīt Paolo Veronēzes (1528-1588), Antonisa van Deika (1599–1641),  Pītera Paula Rubensa (1577-1640), Bartolomē Estebana Muriljo (1617-1682), Fransisko de Gojas (1746–1828) u.c. autoru veidotos sieviešu portretus. PRADO kolekcijas izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas valsts simtgadei, un tā ideju ir izlolojis Boriss Teterevs.

“Esam ļoti gandarīti un lepni, ka šī izstāde izraisījusi tik lielu cilvēku interesi. Skatītāju atsaucība ir vislabākā motivācija turpināt mūsu darbu. Šobrīd jau apsveram dažādas idejas par nākamajiem mākslas notikumiem,” piebilst mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

“Mēs no sirds esam pateicīgi saviem sadarbības partneriem par atsaucību! Ja varētu pārfrāzēt - tā bija kā spēle augstākajā līgā, kur profesionalitātē netika dota ne vismazākā atlaide. Strādāt ar PRADO muzeju nozīmēja strādāt tāpat kā PRADO muzejam. Tādi ir viņu noteikumi. Lai arī spēku samēri ir nesalīdzināmi, mēs to paveicām,” komentē Mākslas muzeja “Rīgas Birža” vadītāja Daiga Upeniece. 

Izstādes norises laikā tika piedāvāts plašs ar izstādi saistīto pasākumu klāsts dažādām vecuma grupām: izstādes ietvaros noritējušas 165 grupu ekskursijas un 54 izglītojošas nodarbības. Dažādos ar izstādi saistītajos notikumos – radošajās darbnīcās, lekcijās, ekskursijās, un izglītības programmās – piedalījās ap 5 000 apmeklētāju. Izstādes laikā notika arī sarunu cikls, kurā viesojās dažādu jomu eksperti. Sarunu ciklu “12 piektdienas vakaru personības” varēja vērot arī tiešraidēs internetā, kur tos kopumā noskatījās ap 20 000 interesentu.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.