Šogad jau sesto gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem piešķirtas Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā. No stipendiju konkursa pēdējās kārtas dalībniekiem – kopskaitā 16 – izvēlēti trīs stipendiāti: RSU Medicīnas fakultātes 3. kursa studente Marika Garnizone, kā arī 4. kursa studenti Artūrs Šilovs un Reinis Riekstiņš.

No kreisās: Artūrs Šilovs, Marika Garnizone un Reinis Riekstiņš. Foto: Gints Ivuškāns

Līdz šim Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā kalpojusi par atspēriena punktu jau 17 RSU studentiem. Kā norāda  RSU Absolventu asociācijas izpilddirektore Irīna Kukliča: “Šī ir viena no dāsnākajām stipendijām, kas pieejamas studentiem Latvijā. Stipendijas apmērs ir 375 eiro mēnesī līdz pamatstudiju noslēgumam, kā arī portatīvais dators lietošanā uz stipendijas saņemšanas laiku.”

Stipendiātei Marikai Garnizonei iepriekš jau ir iegūta izglītība citā jomā – datordizainā. “Pieteikšanās stipendijai man saistās ar pieteikšanos studijām Stradiņa universitātē. Iepriekš man šķita, ka ārsti ir cilvēki ar īpašām spējām – ne tādi, kā es. Kādu dienu, kad es vēl strādāju acu protēžu laboratorijā par pacientu reģistratori, kāds neredzīgs kungs man uzdāvināja paša veidotu baltu pērlīšu eņģelīti. Tajā brīdī sapratu, ka tas, kas man šķiet neiespējams, ir pavisam iespējams,” stāsta M. Garnizone, kura plāno specializēties psihiatrijā.

No kreisās: Reinis Riekstiņš, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, Marika Garnizone un Artūrs Šilovs. Foto: Gints Ivuškāns

Stipendiju ieguvušais Artūrs Šilovs studijas 4. kursā spēj savienot ar RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja pienākumiem un darbu RSU Senātā. Savukārt stipendiāts Reinis Riekstiņš, kurš iecerējis specializēties ķirurģijā, papildus studijām paguvis gan brīvprātīgi darboties savas dzimtās puses Alūksnes slimnīcā, gan pārstāvēt E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri un Alūksnes skolotāju kori “Atzele” kā nacionālā, tā starptautiskā mērogā.

Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā dibināta ar mērķi atbalstīt talantīgus un centīgus RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju 3.un 4. kursa studentus. Tās dibinātājs pats 1980. gadā absolvējis RSU (tolaik – Rīgas Medicīnas institūtu). Kopš dibināšanas 2010. gadā, Borisa un Ināras Teterevu fonds vērienīgi atbalstījis gan RSU studentus, gan docētājus.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.