Šajā rudenī Latvijas Televīzijas projekts "Teātris.zip" pie skatītājiem "dodas" jau sesto sezonu. Kopš 2012. gada rudens "Teātris.zip" sezonās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu teātra cienītājiem ir bijusi iespēja vērot jau 144 dažādu laiku Latvijas teātru labākās izrādes ierakstā un tiešraidēs. Savukārt 110 Rīgas un reģionu teātru izrādes ir ierakstītas.

Jaunajā sezonā "Teātris.zip" ierakstīs 26 labākās izrādes dažādos Latvijas teātros - Rīgā, Valmierā, Daugavpilī, Liepājā. No tām vismaz septiņas būs bērniem domātas izrādes. Starp ierakstāmajām īpašu uzmanību projekts pievērsīs Latvijas simtgadei veltītajām izrādēm.

 

 

Turklāt raidījums uzsāks sadarbību ar Teātra muzeju gan muzeja telpu, gan fondu materiālu izmantošanā, kas dos jaunas raidījuma vizualitātes iezīmes un plašākas mūsdienīgā teātra atklāsmes iespējas uz vēsturiskā konteksta fona.

 

 

Jaunu vizualitāti būs ieguvis arī “Teātris.zip bērniem”, jo šajā sezonā pie mazajiem skatītājiem nāk arī jauns bērnu raidījuma logo.

Īpašs raidījuma demonstrējums gaidāms par Rīgas Krievu teātra izrādi “Mēdeja”, kur diskusiju daļu rādīs abos Latvijas Televīzijas kanālos, bet izrādi - LTV7 ēterā krievu valodā ar subtitriem latviski.

"Teātris.ZIP" veido arī latviešu teātra izrāžu īpašo izlasi internetā. Tajā šobrīd skatāmas jau 19 izrādes. Jaunajā sezonā iecerēts papildināt un pilnveidot to, pievienojot 10 jaunas izrādes. "Teātris. ZIP" projektā – izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm. Uzziniet vairāk šajā infografikā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.