2017. gada 15. novembrī paziņos Baltijas labāko jaunākās paaudzes mākslinieku starptautiskās žūrijas vērtējumā, kā arī skatītāju iemīļotāko jaunākās paaudzes mākslinieku. 

Baltijas Jaunā mākslinieka balva (Baltic Young Artist Award) izveidota, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu viņu radošos centienus uzsākt veiksmīgu profesionālo darbību.

Uzvarētājam piešķirs prēmiju 2 000 eiro apmērā un sniegs profesionālu atbalstu izstādes veidošanā. Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs iegūs 500 eiro lielu prēmiju.

Baltijas Jaunā mākslinieka balvas pasniegšanas ceremonija notiks šī gada 15. novembrī plkst. 16.00 Mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Tajā būs iespēja dzirdēt kuratora, pasaulē lielākā atvērtās pieteikšanās (open-call) apbalvojuma “Future Generation Art Prize”  žūrijas locekļa, Kijevas Pinčuka Mākslas centra mākslinieciskā direktora Bjorna Geldhofa priekšlasījumu “Balva, tas ir tikai sākums”, kā arī mākslas ekspertu diskusiju par Baltijas šodienas un rītdienas mākslu. Diskutēs kolekcionārs un kurators Māris Vītols, mākslinieks Indriķis Ģelzis, mākslas žurnāla Kunst.ee galvenais redaktors Andreass Troseks (Igaunija) un konkursa žūrijas locekles - EMMA kuratore Milja Līmatainena (Somija) un mākslas kritiķe Aušra Trakšelīte (Lietuva). Ceremonijas neformālajā daļā uzstāsies “Tīrkultūra” veidotājs Reinis Semēvics. Reģistrācija ceremonijai, sūtot pieteikumus uz 

Par balvas saņemšanu šogad sacentās par aptuveni trešdaļu lielāks mākslinieku skaits - kopumā 75 jaunākās paaudzes mākslinieki, kas izglītību ieguvuši kādā no Baltijas mākslas akadēmijām.

Balvas līdzdibinātājs ir laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu. Apbalvojums noris sadarbībā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijām. Spilgtākos jaunos talantus vērtēja starptautiska žūrija: Somijas Espoo modernās mākslas muzeja kuratore Milja Līmatainena (Milja Liimatainen, Somija), kuratore, mākslas kritiķe Aušra Trakšelīte (Aušra Trakšelytė, Lietuva), kuratore Keiju Krikmane no Igaunijas, galeriste un NOAR valdes locekle Andra Orna (Andra Orn, Igaunija), Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas Māksla publiskā telpā kuratore Helēna Demakova, ABLV Charitable Foundation mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors un mākslinieks, Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.