Programmā uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM” šobrīd ir atbalstīti jau 20 dažādu Latvijas reģionu bezpeļņas organizāciju dārzkopības projekti. Ir parakstīti arī pirmie grantu līgumi. Organizācijas projektu ieceres var iesniegt vēl līdz 31. martam.

20 šobrīd atbalstītās organizācijas aptvers vismaz 661 mājsaimniecību un vismaz 2`015 iedzīvotājus - pieaugušos un bērnus. Tās īstenos 7 projektus Kurzemē, 7 - Vidzemē, 1 - Zemgalē, 4 - Latgalē un viens - Fonda “Ziedot.lv” projekts – aptvers visu Latviju. Šiem projektiem fonds piešķīra grantus 41`300,- eiro apmērā.  

Biedrības "Kuldīgas Senioru skola" valdes priekšsēdētāja Ruta Orlova, Kuldīgas pilsētas pensionāru apvienības “Rumbiņa” valdes priekšsēdētāja Jeļena Lāma, Kuldīgas invalīdu biedrības priekšsēdētāja Lidija Petrevica, Kuldīgas ģimeņu biedrības “Dzirkstelīte” valdes priekšsēdētājas vietniece Argita Zundovska – Mediņa.

Pirmie grantu līgumi jau ir parakstīti. Tostarp ar Smiltenes fondu “Saules kalns” un piecām Kuldīgas novada organizācijām. Smiltenes projekts aptvers 27 mājsaimniecības un tajās – vismaz 120 personas. Savukārt Kuldīgā projektus īstenos Kuldīgas Senioru skola, Kuldīgas invalīdu biedrība, Kuldīgas pilsētas pensionāru apvienība “Rumbiņa”, biedrība “Ventas krasti” un Kuldīgas ģimeņu biedrība “Dzirkstelīte”. Kopā šajos projektos organizācijas plāno iesaistīt vismaz 220 Kuldīgas novada mājsaimniecības, aptverot 580 iedzīvotājus - pieaugušos un bērnus.

Atbalstu ieguvušās organizācijas sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Vasarā tās organizēs konsultācijas ģimenēm par dārza kopšanu, savukārt vasaras izskaņā un rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu. Kuldīgas Senioru skola turpinās rūpēties par iepriekšējos gados izveidoto garšaugu un ārstniecības augu dārziņu pilsētā. Organizācijas stāsta, ka projekti rosīgajiem novadniekiem ļauj gan sarūpēt pārtiku sev un savai saimei, gan arī dod iespēju kopā darboties, iesaistīties aktivitātēs, apgūt jaunas prasmes, kā arī, darbojoties svaigā gaisā, uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Vēl līdz 31. martam visu Latvijas reģionu bezpeļņas organizācijas ir aicinātas iesniegt Borisa un Ināras Teterevu fondam projektu idejas, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem cilvēkiem veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai sev un līdzcilvēkiem. Pretendentus finansējuma saņemšanai aicinām rūpīgi iepazīties ar programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” nolikumu un materiāliem.

Aicinām iepazīties ar:

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.