15. novembrī svinīgā ceremonijā Mākslas muzejā “Rīgas Birža” Latvijas māksliniece Katrīna Čemme ieguva Baltijas Jaunā mākslinieka balvu 2017. Konkursa “Baltic Young Artist Award” uzvarētāju noteica starptautiska žūrija, izvērtējot 76 mākslinieku veikumu.

Baltijas Jaunā mākslinieka balvas 2017 ieguvēja Katrīna Čemme. Foto: Kristīne Madjare

“Baltic Young Artist Award” skatītāju simpātijas balvu pārliecinoši ieguva lietuviešu māksliniece Laura Motiejunaite, savukārt Latvijas sabiedrisko mediju platformas LSM.LV balsojumā uzvarēja Lauma Kokoreviča. Kopumā tiešsaistes balsojumā piedalījās vairāk nekā 3000 mākslas mīļotāju, kas ir par aptuveni 20 % vairāk nekā pagājušā gadā.

“Man ir liels prieks saņemt šo balvu, zinot ka uz to pretendēja daudzi jaunie mākslinieki no Baltijas valstīm. To uztveru kā atzinību un novērtējumu no mākslas profesionāļiem. Beidzot studijas, aiz jaunā mākslinieka vairs nestāv institūcija, kas atbalsta, tāpēc šī balva arī ir kā iespēja turpināt darboties,” stāsta Baltijas Jaunā mākslinieka balvas ieguvēja Katrīna Čemme.

Katrīna Čemme (1989) studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā un Vīnes Mākslas akadēmijā. Šogad beigusi maģistrantūras studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Veido grafikas un skulpturālus objektus, izmantojot materiālus ar unikālām īpašībām. Izstādēs piedalās kopš 2012. gada - “Dīvainie kaimiņi” (Viļņas Grafikas mākslas centrs), “XCII” (RIXC, 2014), “Sistēmas” (LNB, (2015), “Apceres Apstākļi” (Rīgas Mākslas Telpa, 2016), “What is Lost is Lost Forever” (kim? Laikmetīgās mākslas centrs, 2017), “Oda-X” (Galerija LOW, 2017), “NNN” (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2017), kā arī regulāri publicējusies “Popper Magazine” izdevumos.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds uzvarētājai piešķīra prēmiju 2000 eiro apmērā, kā arī rekomendēs dalībai pasaules lielākās atvērtās pieteikšanās (open-call) balvai “Future Generation Art Prize”. Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs ieguva prēmiju 500 eiro apmērā. Savukārt LSM.LV platformas balsojuma uzvarētājs ieguva iespēju bez maksas reklamēt kādu no savām turpmākajām izstādēm portālā LSM.LV kalendārā mēneša garumā.

Apbalvojums noris sadarbībā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijām.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.