Sagaidot Ukrainas cilvēku ierašanos Latvijā, gatavību uzņemt un aprūpēt bēgļu suņus un kaķus ir paudušas arī divas Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītās dzīvnieku patversmes. Saņemt veterināro aprūpi, sakārtot dokumentus un uz laiku izmitināt dzīvniekus var arī dzīvnieku labestības namos “Labās mājas” un “Dzīvnieku draugs”.

“Dzīvnieku drauga” komanda stāsta, ka patversmes veterinārārsts bez maksas sniegs ķepaiņiem pirmo palīdzību, kā arī palīdzēs nokārtot dzīvniekam visus nepieciešamos dokumentus. “Iespēju robežās arī izmitināsim mūsu patversmē dzīvnieciņus, kam būs jāmeklē jaunas mājas.”

Savukārt “Labo māju” komanda no patversmes krājumiem jau ir nosūtījusi uz Ukrainu vairāk nekā 200 kilogramus suņu un kaķu barības, kā arī segas. Šobrīd patversme ir gatava uz laiku uzņemt bēgļu dzīvniekus, nokārtot dokumentus un veikt veterināro aprūpi. Dzīvnieku patversme arī aicina atsaukties brīvprātīgos, kuri ir gatavi nepieciešamības gadījumā palīdzēt aprūpēt papildus uzņemtos dzīvniekus.

Atbalstīt patversmju darbu var arī ar ziedojumu:

Dzīvnieku patversme un veterinārā klīnika “Dzīvnieku draugs”: www.dzd.lv/ziedot

Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa un dzīvnieku patversme “Labās mājas”: www.patversme.lv/ziedosana

Pārtikas un veterinārais dienests (www.pvd.gov.lv) vērš uzmanību, ka, ierodoties Latvijā ar mājdzīvnieku, ir jāvēršas jebkurā Latvijas tuvākajā veterinārajā klīnikā, lai reģistrētu, čipētu un, ja nepieciešams, vakcinētu dzīvnieku. Šie pakalpojumi cilvēkiem, kuri šobrīd ierodas no Ukrainas, tiek sniegti bez maksas.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.