2014. gada decembra nogalē, atbilstoši projektā paredzētajam, ir pabeigta Latvijas Universitātes Botāniskā dārza žoga rekonstrukcijas 1. kārta, ko darīja iespējamu Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālais atbalsts.

 

Jaunais žogs ir 739 m garš un ietver dārzu gar Slokas, Kandavas ielu, Jūrmalas gatvi un Dzirciema ielu. Tas ir no metāla ar jauniem betona stabiem un pasētu, dekoratīviem elementiem, pīķiem un vērptiem stieņiem. Žoga augstums ir 1,8 metri.

Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Likvidējot savu laiku nokalpojušo koka dēļu žogu, dārzs ir ieguvis citu tēlu. Jaunais žogs nodrošina ievērojami lielāku caurredzamību, tādējādi ļaujot pilsētniekiem dārza bagātīgo zaļo rotu baudīt, ikdienas gaitās pārvietojoties gar dārzu. Pilsētas publiskā ārtelpa un dārza robeža ir ieguvusi vizuāli pievilcīgu kopskatu, tādēļ arī Rīga var lepoties ar sakoptu tūrisma un rekreācijas objektu. Paralēli žoga maiņai notika dārzā esošo koku vainagu sakopšana un bīstamo koku nozāģēšana, ļaujot nākotnē krāšņi sakuplot kolekcijas vērtīgajiem kokiem un krūmiem, kā arī rodot vietu jauniem eksemplāriem.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.