16. novembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notika pirmizrāde Latvijas valsts simtgades vērienīgākā mūzikas projekta “Latvijas gredzens” otram posmam - “Kurzemes gredzenam”. Tā mākslinieciskā koncepcija īstenojas lielkoncertā “Pūt, vējiņi”.

Turpmākās izrādes lielkoncerts piedzīvos 22. novembrī Jelgavas kultūras namā, 24. novembrī Latgales vēstniecībā “Gors”, bet 25. novembrī koncertzālē “Cēsis” otrais "Latvijas gredzena” posms noslēgsies, lai 2018. gada pavasarī piedzīvotu trešo posmu – “Vidzemes gredzenu” muzikālas izstādes “Kalns uz augšu ies” veidolā.

Šis koncertcikls ir viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzfinansējumu, divu gadu laikā visā Latvijā radīs unikālu mijiedarbību, tautiešus iepazīstinot vienu ar otru. “Latvijas gredzens” aizsākās šī gada pavasarī “Latgales gredzenā” ar koncertizrādi “Rakstiem un skaņai”.

Lielkoncertā “Pūt vējiņi” piedalās Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, pianists Vestards Šimkus, koklētāja Laima Jansone, etnomuzikologs Oskars Patjanko, etnogrāfiskie ansambļi “Saucējas” un “Suitu sievas”, aktieris Kaspars Znotiņš, kā arī Dūdinieki – Māris Jēkabsons, Ieva Nīmane, Eduards Klints, Kārlis Alberts Klints, Nils Jumītis.

Lielkoncerta saturs veidojas ap tautas dziesmas "Pūt, vējiņi" garīgo un melodisko telpu, programmā paredzot vietu gan tradicionālajai mūzikai ar tās arhetipisko emociju, gan oriģinālmūzikai, kura uztur, attīsta un nes tālāk tās zīmes un kodus, kas ietverti mūsu tautas mūzikas dziļākajos slāņos. ““Pūt vējiņi” tā ir tautas sirdsapziņa, tas ir fenomens, kas caur lībisko ietiecies kurzemnieciskajā, “iepūšot” latviskuma būtību Latvijā un caur to visā pasaulē. Tas ir fenomens, kas nekad nav varēts izskaidrot, bet Latviju un latviešus saliedējis cauri gadu simtiem, vēstures lokiem un likteņa pārbaudījumiem,” akcentē lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Sirmais.

Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratore Helēna Demakova akcentē, ka līdzās topošā Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecībai, Borisa un Ināras Teterevu fonds būtiski atbalsta visus četrus “Latvijas gredzens” koncertcikla posmus Latvijas simtgades ietvaros. Noteicošais sadarbībai ir izcilās mūziķu personības. Tāpat mecenāti Boriss un Ināra Teterevi allaž uzsvēruši nepieciešamību pēc augstvērtīgas kultūras pasākumu pieejamības tieši Latvijas cilvēkiem reģionos.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.