Piektdien, 13. aprīlī, norisināsies mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas lekcijas “Antimāksla, ikdiena un masu kultūra” atkārtojums. Tā ir trešā lekcija jaunajā piecu lekciju ciklā “No miera baloža līdz jūras briesmonim”, kas ir veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā. Lekcijā ir aicināts piedalīties ikviens interesents, noteikti DALĪBU IEPRIEKŠ PIESAKOT uz e-pastu , norādot vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Vietu skaits ir ierobežots.

Pēc pieteikuma nosūtīšanas, jūs saņemsiet apstiprinājumu par dalību lekcijā. Aicinām sekot līdzi e-pastam. Lekcija norisināsies 13. aprīlī plkst. 17:30 Mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Ieeja ir bez maksas.

Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attiecas uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimta 2017. gadā.

Trešajā cikla lekcijā “Antimāksla, ikdiena un masu kultūra” tiek aplūkota mākslas līnija, kuru 20. gadsimta sākumā aizsāka franču/amerikāņu mākslinieks Marsels Dišāns. Vairāki mākslas virzieni 20. gadsimta garumā pieskārušies reālajai dzīvei ar tās materiālajām un ideoloģiskajām liecībām, ar tās nejaušajām vai ikoniskajām liecībām. Arī 21. gadsimtā masu kultūra un sadzīve ir viena no aktuālās mākslas centrālajām tēmām. Lekcijā tiek pieminētas mākslinieciskās izpausmes visos mākslas žanros un medijos.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.