Turpinās mākslas zinātnieces un Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratores Helēnas Demakovas piecu lekciju cikls “No miera baloža līdz jūras briesmonim”, kas ir veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā. 

Lekcijā ir aicināts piedalīties ikviens interesents, noteikti DALĪBU IEPRIEKŠ PIESAKOT uz e-pastu , norādot vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Vietu skaits ir ierobežots. Pēc pieteikuma nosūtīšanas, jūs saņemsiet apstiprinājumu par dalību lekcijā. Aicinām sekot līdzi e-pastam. Otrā publiskā lekcija - “Abstrakcijas līkloči un taisnstūri” - norisinājās 16. februārī. Tās atkārtojums notiks 2. martā plkst.17.30. 

Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attieksies uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimta 2017. gadā.

Otrā cikla lekcijā “Abstrakcijas līkloči un taisnstūri” tiks izsekots šai parādībai 20. un 21. gadsimtā. Iesākot ar Vasilija Kandinska, Kazimira Maļeviča un krievu konstruktīvistu idejām, turpmākais stāsts pievērsīsies bezpriekšmetiskajai mākslai Rietumos, lai noslēgtos ar digitālajā vidē radītajiem darbiem. Lekcijā aplūkotais ģeometriskais un ekspresīvais abstrakcionisms tiks bagātīgi ilustrēts. Zemes mākslas un minimālisma izpausmes šajā lekcijā netiks pieminētas, tās tiks iztirzātas idejām un valodai veltītājā 4. publiskajā lekcijā.

Pirmā cikla lekcija “Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē” notika 19. janvārī.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.