Piektdien, 27. aprīlī, norisināsies mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas lekcija “Ideja, valoda, politika”. Tā ir ceturtā lekcija jaunajā piecu lekciju ciklā “No miera baloža līdz jūras briesmonim”, kas ir veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā. Lekcijā ir aicināts piedalīties ikviens interesents, noteikti DALĪBU IEPRIEKŠ PIESAKOT uz e-pastu , norādot vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Vietu skaits ir ierobežots.

Pēc pieteikuma nosūtīšanas, jūs saņemsiet apstiprinājumu par dalību lekcijā. Aicinām sekot līdzi e-pastam. Lekcija norisināsies 27. aprīlī plkst. 17:30 Mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Ieeja ir bez maksas.

Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attiecas uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimta 2017. gadā.

Ceturtajā lekcijā “Ideja, valoda, politika” tiek aplūkota konceptuālas ievirzes māksla, sākot ar 20. gadsimta 60. gadiem. Tiek pieminēti vairāki nozīmīgi mākslas virzieni un parādītas daudzas ievērojamu mākslinieku darbu reprodukcijas. Valodā un idejās bāzētā māksla bijusi un turpina būt aktīvi klātesoša abās okeāna pusēs, ieskaitot bijušo Austrumeiropu. Konceptuālās ievirzes māksla nereti ir saistīta ar sociālo aktīvismu visdažādākajās izpausmēs, ieskaitot procesuālās mākslas. Īpaša uzmanība lekcijā tiek pievērsta vācu māksliniekam Jozefam Boisam.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.