23. novembrī Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts 2016/2017” svinīgajā apbalvošanas ceremonijā balvas “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā” saņēma Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova un Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis.

 

 

Teātra zinātniece Maija Svarinska stāsta par Ņinu Ņeznamovu: “Talantīgā, savdabīgā teātra aktrise Ņina Ņeznamova ir unikāls M. Čehova Rīgas Krievu teātra zīmols. Vēl jo vairāk – viņa ir Latvijas kultūras rota. Personība, kas prot dāvāt. Gan kā māksliniece, gan kā cilvēks…

Ņina Ņeznamova ir Latvijas krievu aktrise, māksliniece, kas dāsni turpina bagātināt mūsu zemes māksliniecisko jaunradi.” Izcilā aktrise piedalījusies arī vienā no Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajām Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādēm – “Līgavaiņi”.

 

 

 

 

Savukārt par Mihailu Kublinski LNT literārā konsultante Rita Melnace stāsta tā: “Gadu gaitā tika izstrādāts, noslīpēts režijas rokraksts, kur ļoti lielu lomu spēlē ikviena tēla psiholoģiskais piesātinājums, izrādes telpiskais risinājums, tās estētiskās kvalitātes.

Kā režisoram viņam ir svarīgs sabalansēts domu biedru ansamblis, bet, izvēloties dramaturģisko materiālu, režisors to saista ar konkrētām mākslinieciskām individualitātēm. Lielā mērā tieši viņš veidojis aktieru Lāsmas Kugrēnas, Antras Liedskalniņas, Māras Zemdegas, Lolitas Caukas, Lienes Gāliņas, Ģirta Jakovļeva, Inta Burāna, Aināra Ančevska, Jāņa Āmaņa radošās biogrāfijas.” Plašāk par teātra māksliniekiem un Gada balvu uzziniet Spēlmaņu nakts vietnē.

 

Gada balva teātrī “Spēlmaņu nakts” arī 2017. gadā norisinājās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Kā allaž, pirms ceremonijas notika arī skatītāju balsojums – tajā ikviens teātra cienītājs bija aicināts nobalsots par gada izrādi, aktrisi un aktieri. Balsojums norisinājās 11 Latvijas profesionālajos teātros, kā arī Spēlmaņu nakts vietnē un Sabiedrisko mediju portālā Lsm.lv.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.