Šogad, arī COVID-19 izraisīto ierobežojumu un sociālās distancēšanās apstākļos, Rīgas patversmes "Dzīvnieku draugs" un "Labās mājas" turpināja pildīt savu dzīvnieku glābšanas misiju. Patversmes ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzatbalstu pirmajā pusgadā uzņēma 317 dzīvniekus. Veterinārmedicīniskā palīdzība sniegta 793 dzīvniekiem.
Sniegta profilaktiskā un ārkārtas veterinārā palīdzība, operācijas un aprūpe no cilvēku ļauna prāta cietušiem dzīvniekiem. “Ārkārtējās situācijas laikā patversme apmeklētājiem tika slēgta. Taču patversmes dzīvniekiem nodrošinājām aprūpi un nepieciešamības gadījumos sniedzām veterinārmedicīnisko palīdzību,” stāsta patversmes “Dzīvnieku draugs” vadītāja Solvita Vība.
Šajā patversmē šogad veterināro palīdzību infekciju un traumu gadījumos saņēmuši 87 dzīvnieki. 216 apstrādāti pret parazītiem, vakcinēti – 140 dzīvnieki, sterilizēti 300 ielu koloniju kaķi. Patversmē pirmajā pusgadā uzņemti 184 dzīvnieki – 177 kaķi un 7 suņi. Projekts aptvēra kaķu kolonijas no dažādiem Rīgas mikrorajoniem, Jūrmalas, Tukuma, Salaspils, Ogres, Dobeles un Auces.
Savukārt patversmē “Labās mājas” tika nodrošināta visu patversmē uzņemto 57 suņu un 76 kaķu klīniskā apskate, attārpošana un atblusošana, izsterilizētas 28 bezsaimnieka kaķenes un 15 runči. Kucēni pēc uzņemšanas patversmē tika vakcinēti, piereģistrēti un mikročipēti. Šajā patversmē veikta arī vecā, kritiskā stāvoklī nonākušā, jumta seguma nomaiņa.
Patversmēs veikti sterilizācijas pasākumi "noķer – sterilizē – atlaid" programmas ietvaros. Šī programma un citi aprūpes pasākumi ir gan humānas attieksmes izpausme, gan arī dzīvnieku patversmju ieguldījums dzīves kvalitātes uzlabošanā pilsētās. Iedzīvotāji ieguvumu izjūt arī tādējādi, ka pakāpeniski samazinās klaiņojošo kaķu skaits. “Visiem sterilizētajiem kaķiem tiek kupēts kreisās auss gabaliņš, lai turpmāk tos varētu atpazīt kā sterilizētus,“ stāsta dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa.
Šogad patversmēm ir arī daudz laimīgo adopcijas un izārstēšanās stāstu. Par mazo mincēnu Pūci, kuru jaunie saimnieki adoptēja, neraugoties uz kaķēna neiroloģiska rakstura traucējumiem. Par runci Lielo Rausi ar stipri iekaisušām austiņām, kas patversmē veiksmīgi izārstēts un, pateicoties cilvēku sirsnībai un runča mīlīgajam raksturam, pie jaunajām mājām tika jau pēc dažiem mēnešiem. Par astoņus gadus veco kaķu dāmu Sprogu ar neatkarīgo raksturu un vēlmi lielāko diennakts laiku pavadīt saldi iemigusi un daudzi citi.
Lai arī laimīgo stāstu ir daudz, aicinām dzīvnieku mīļotājus ielūkoties patversmju “Labās mājas” un “Dzīvnieku draugs” mājaslapās – lai uzzinātu par iespējām patversmes atbalstīt un dzīvniekus adoptēt.