Vēl līdz 20.februārim aicinām aplūkot izstādi "Izcilie mākslas meistari: pagātne un mūsdienas" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tajā - augstvērtīgas grāmatas, katalogi un filmas par mākslu, kas bagātinājušas LNB krājumu.

Jaunieguvumos uzsvērta izcilu personību loma mākslas vēsturē un mūsdienu mākslā no renesanses līdz mūsdienām. Bibliotēkas krājumu jau otro gadu papildina sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, un darbi turpināsies arī 2017.gadā.

Foto: Ieva Makare

Šogad izstāde piedāvā iepazīties ar jauniem pētījumiem un katalogiem par Itālijas un Spānijas vecmeistariem (Leonardo da Vinci, Domenico Ghirlandaio, Pisanello, Piero della Francesca, Pontormo, Bronzino, Veronese; Zurbaran, Francisco Goya, Joan Miró, Pablo Picasso), izcilām Krievijas pagātnes un mūsdienu mākslas personībām (Ivan Aivazovsky, Valentin Serov, Vera Muhina, Ilya Kabakov, Erik Bulatov, Dmitri Gutov), popārta klasiķiem (Andy Warhol, Claes Oldenburg, Roy Lichtenstein, David Hockney, Gilbert and George, Jeff Koons), spilgtiem māksliniekiem, kas veidojuši starptautiski pazīstamus darbus publiskā telpā (Andy Goldsworthy, Antony Gormley, Christo, Isa Genzken).

Kolekciju var aplūkot LNB 4.stāvā, Konrāda Ubāna Mākslas lasītavā un Audiovizuālajā lasītavā. Ieeja bez maksas.

Foto: Ieva Makare2015. gadā projekta ietvaros LNB ieguva 163 kvalitatīvus mākslas izdevumus un 160 filmas par mākslu, kas bija pamats jaunas audiovizuālas kolekcijas veidošanai. 2016.gadā kolekciju papildinājušas 185 jaunas grāmatas par mākslu un 46 filmas, tostarp pop art mākslas klasiķa Endija Vorhola (Andy Warhol) filmu antoloģija.

Līdz ar to, ka Borisa un Ināras Teterevu fonds aktīvi atbalsta jaunu, oriģinālu mākslas darbu eksponēšanu publiskajā telpā Rīgā, kolekcijā ir virkne publikāciju arī par šo tēmu.

Kolekcija papildināta arī ar filmām par Itālijas un Spānijas mākslu un māksliniekiem, kā arī Krievijas ievērojamāko muzeju un mākslas institūciju publikācijām.

Aicinām aplūkot:

grāmatu un mākslas katalogu kolekciju (PDF)
filmu par mākslu un māksliniekiem kolekciju (PDF)

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.