Ar meistarklasēm un recepšu un ražas apmaiņas pasākumiem turpinās programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” dārzkopības projekti. Vien šajās dienās Latgales pusē projekta dalībnieku sanākšanā Bērziņu pagastā tapa boršča sagatave ziemai, bet Kurzemes pusē - gardas vasaras ražas zupas.

“Mūsu projektu īstenojam pierobežā. Šeit dzīvo ļoti atsaucīgi cilvēki – vienmēr palīdz, sadarbojas un tā – izdzīvo, kaimiņam par kaimiņu rūpējoties,” stāsta Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas komitejas projektu koordinatore Sandra Drozdova. Projektā iesaistījās vairāki desmiti ģimeņu. Tās saņēma dārza inventāru, sēklas un stādus, lai izaudzētu sev pārtiku. “Labas ražas gadījumā cilvēki labprāt mainās ar izaudzēto, dalās ar tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ nevar to darīt paši. Noslēdzoties projektam, ģimenes būs nodrošinātas ar pašu izaudzētajiem kartupeļiem, burkāniem, bietēm, sīpoliem un citiem produktiem gan tūlītējam patēriņam, gan ilgstošai lietošanai aukstajos mēnešos.”

No pašu izaudzētās ražas projekta dalībnieku sanākšanā boršču gatavoja rosīgā saimniece Ludmila no Ukrainas: “Katliņā uzvārām ūdeni. Pannā apcepam kartupeļus un sīpolus, pievienojam bietes sagrieztas kubiņos, sautējam 20 minūtes. Dažus samaltus tomātus un vienu kubiņos sagrieztu papriku pievienojam pannā un sautējam vēl 10 minūtes. Katlā liekam sagrieztus svaigus kāpostus un pievienojam no pannas pārējās sautētās sastāvdaļas. Vārām, līdz zupa ir gatava. Zupu var ēst ar krējumu un zaļumiem, kuri izaudzēti pašu dārzā. Šī būs vitamīniem pilna un ļoti garšīga zupa!” Saimniece novēlēja ikvienam labu ēstgribu un veltīja pateicības vārdus fondam un LSK Krāslavas komitejai

“Mūsu pasākumu apmeklēja 63 dalībnieki – gan pieaugušie, gan arī mazie palīgi! Atbrauca arī ciemiņi no Jaunpils, kuri šogad ar savu projektu pirmo reizi piedalās programmā,” stāsta projekta “Dari, baudi, dalies Kandavas apkaimē 2023” koordinatore Ērodeja Kirillova.

Viņa turpina: “Apspriedām paveiktos dārza darbus, uzzinājām par knifiņiem ražas audzēšanā un konservēšanā, par nezāļu lietošanu pārtikā, kā arī par to, kā ātri un garšīgi no dažādiem pašu izaudzētajiem dārzeņiem pagatavot dažādas uzkodas.” Jaunākie pasākuma apmeklētāji, kamēr vecāki klausījās nodarbības, radoši darbojās cepumkūku darbnīcā un iepazina lauku sētas dzīves ikdienu. Saimniece Signe izvārīja divas gardas dārzeņu zupas dažādām gaumēm, un pēc kopīgas zupas baudīšanas viesi pulcējās uz sadziedāšanos. Tika izdziedātas dažādas tautas dziesmas, bet ar jaunākajiem dalībniekiem izdejotas latviešu rotaļdejas.

“Vasara jau vēršas uz izskaņas pusi, un projektu dalībniekiem ir darba pilnas rokas ražas sagodāšanai arī ziemas krājumiem. Dabas māte mūsu apkaimei bija labvēlīga un mūsu projekta dalībniekiem lielus zaudējumus dārzos neradīja. Protams, lietus un krusa mazliet paskādēja dārzus, bet lielu postījumu mūsu pusē nebija. Paldies visiem rosīgajiem un čaklajiem apkaimes ļaudīm par dalību projektā un tā aktivitātēs!” pateicas Ērodeja Kirillova.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.