2012. gada novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) pirmo reizi tika pasniegtas „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”, kuru mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus pilna laika studentus. Piecas stipendiātes - bakalaura programmas studentes Elīna Sproģe, Talita Vālodze, Sigita Sniegs, Evija Šaitere, kā arī maģistrante Līga Spunde – šogad noslēdz studijas un atzīmē paveikto ar personālizstādēm, modes skatēm, kā arī rudenī gaidāmu grāmatu.

Darba autore: Sigita Sniegs

Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistrantūras programmas studente Līga Spunde (sk. video) uz personālizstādi - multimediālu instalāciju - “Pārgājiens” aicina no 10. jūnija līdz 22. jūnijam RIXC galerijā 11. novembra krastmalā 35. Kā skaidro māksliniece, pārgājiens nekad nav tikai ceļā veiktā distance, tas gandrīz vienmēr ietver arī piedzīvojumu vai vismaz pārdzīvojumu. Darbs veidots ar spēcīgu nepieciešamību dusmoties un dusmojoties domās atgriezties notikuma vietā un laikā, lai vēlreiz dotos pārgājienā no labā uz slikto.

Glezniecības apakšnozares bakalaura programmas absolvente Talita Vālodze (sk. video) aicina uz diplomdarba gleznu personālizstādi “Mainīgais” no 13. jūnija līdz 27. jūnijam Kalnciema kvartāla galerijā Kalnciema ielā 35. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci notiks 15. jūnijā plkst.18.00. Savos darbos māksliniece atkāpjas no konkrētiem tēliem vai konkrētas, ierobežotas telpas attēlošanas, uzdodot jautājumu - kad neglītais pārtop par skaisto, kāpēc mēdzam lietas un vielas uzskatīt par pretīgām un kur šīs robežas izgaist? Arī izmantotie materiāli – papīrs un ogle – parāda atteikšanos no pierastās glezniecības tās tiešajā nozīmē, tomēr tie tiek lietoti gleznieciskā veidā, tādējādi izpludinot ierastās, vēsturiskās robežas.

Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares bakalaura programmas studente un topošā mākslas zinātniece Elīna Sproģe (sk. video) grāmatu par latviešu mākslinieci Sarmīti Māliņu izdos rudenī. Elīna sevi ir jau apliecinājusi, radoši līdzdarbojoties neskaitāmos laikmetīgās mākslas projektos, publicējoties kultūras aktualitātēm veltītajā interneta vietnē „Arterritory”, sadarbojoties ar kuratoriem laikmetīgo izstāžu iekārtošanā, kā arī iesaistoties Baltijas reģionā tik nozīmīgajā „Art Vilnius” mākslas mesē.

2016.gada LMA absolventes-stipendiātes ar LMA rektoru Alekseju Naumovu.

Savukārt Modes mākslas apakšnozares bakalaura programmas studentes Evija Šaitere un Sigita Sniegs (sk. video) savas kolekcijas ar lieliem panākumiem jau ir demonstrējušas LMA modes skatē fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā šī gada 2. jūnijā.

Evija savā kolekcijā “Backbone” izmanto dubulta mugurkaula formas atveidojumu kā abstraktu, noreducētu ķermenisku veidojumu, kas, izvirzoties vēl vairāk ārpus cilvēciskā ķermeņa, izspiežoties audumā un veidojot reljefā nospiedumu, veido valkājamu kolekciju ar laikmetīgas formas elementiem. Ar kolekciju "Backbone" Evija šogad piedalīsies arī prestižā “Fashion Future for Hong Kong 2016” dizaina konkursa finālā Honkongā.

Sigita Sniegs savā bakalaura darbā “SNIEKS, 2016” atspoguļo vajadzību pēc funkcionālisma ikdienā. Viņas dzimtas vīriešu amatnieciskā prasme un pieticīgā daba ir mantojums, kas  liek māksliniecei ieraudzīt un novērtēt apkārtējo priekšmetu patieso vērtību, to formu telpā, kvalitāti un oriģinalitāti kā nepieciešamību.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.