Katru gadu Latvijas reģionālās labdarības organizācijas – kopienu fondi – ar līdzcilvēku atbalstu lielos un mazos ziedojumos piesaista desmitiem tūkstošu eiro. Ziedojumu  piesaistes veidi reģionos ir dažādi. Jau tradicionālas ir kļuvušas Lūgšanu brokastis Limbažos, Valmierā – Bumbu ralliji, savukārt Viduslatgalē rudenī rīkots šai pusē pirmais Ziedojumu aplis.

Nevar būt! Tiešām? ir bijusi pirmā Natālijas, Imanta un Gunitas reakcija, kad tika iesaukti zālē un redzēja uz ekrāna viņu iecerēm solītos ziedojumus,” stāsta Viduslatgales pārnovadu fonda vadītāja Evija Gurgāne par šoruden īstenoto pirmo Ziedotāju apli. Tajā trīs autori prezentējuši savas ieceres, kurām vietējie iedzīvotāji pēcāk ziedojuši pēc vēlmēm un iespējām. “Lai arī Latvijā šī iniciatīva tiek īstenota kopš 2017. gada, mēs Latgalē sasparojāmies tikai tagad. Šī ir bijusi jauna un neparasta pieredze fondam, ieceru autoriem un ziedotājiem, noteikti, arī.”

Rezultātā saziedoti 2 800 eiro naudā un darbā, ko gatavi ieguldīt vietējie iedzīvotāji, lai pilnveidotu Futbola ielu, izveidotu lielformāta Galēnu muižas baneri un galda kalendāru, kas izraisītu vēl lielāku interesi par šo vēsturisko vietu. Savukārt biedrības “Likteņa ceļš” biedri iecerējuši ar saziedotajiem līdzekļiem stādīt rododendru audzi – kā piemiņu izsūtītajiem Preiļu novada iedzīvotājiem.

Savukārt Limbažu fonda ieceru atbalstītāji Lūgšanu brokastīs saziedojuši gandrīz 3 900 eiro divu talantīgo zēnu atbalstam. Pateicoties iedzīvotāju nesavtīgam, reizēm pat aizkustinošam atbalstam (ziedots tika pat sākot no 2 eiro), Edvardam no Limbažu mūzikas un mākslas skolas radusies iespēja tikt pie sava eifonija un Viestardam no Salacgrīvas novada Mūzikas skolas – iegādāties talanta izkopšanai tik ļoti nepieciešamo ksilofonu. Atlikusī summa saglabāta fondā turpmākam talantīgo bērnu un jauniešu atbalstam.

Valmierieši savukārt raiti vākuši ziedojumus Valmieras novada fonda organizētajā Bumbu rallijā un Ezīša loterijā. “Tradicionālo Bumbu ralliju fonds rīkoja jau septīto reizi, iedvesmojot novadniekus, ka darīt labu un ziedot savam novadam ir viegli un interesanti,” stāsta fonda pārstāvji. Saziedotie 4 908 eiro papildinās projektu konkursa “Sev, tev, novadam” krājkasi. Pateicoties tam izdodas atbalstīt iedzīvotāju ieceres apkārtnes attīstībai visa gada garumā.

Savukārt Valmieras novada jauniešu iniciatīvas palīdz īstenot Ezīša loterija - pilsētas dzimšanas dienas laikā valmierieši un pilsētas viesi varēja atnākt uz Ezīša migas telti un par ziedojumu veikt savu laimīgo loterijas rata griezienu, izlozējot kādu no 400 Ezīša atbalstītāju sarūpētajiem labumiem. Balvu fonds šogad ir bijis bagātīgs, tādēļ arī Ezīša guvums šogad ir bijis lielāks nekā citkārt -1 068 eiro!

Ja arī Jūs vēlaties atbalstīt kopienu fondu ieceres, aicinām ielūkoties:

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā (kopš 2012. gada). Fonds palīdz nostiprināties kopienu filantropijai Latvijā, sniedzot atbalstu esošo kopienu fondu darbībai un jaunu kopienu fondu izveidei reģionos. Plašāk par kopienu filantropiju Latvijā lasiet šeit: www.kopienufondi.lv 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.