Līdz 19. martam Alvja Hermaņa iestudējums “Brodskis/Barišņikovs” tiek izrādīts Barišņikova Mākslas centrā Ņujorkā (ASV). Taču jau maijā iestudējums atgriezīsies pie Jaunā Rīgas teātra skatītājiem. Izrādes Rīgā notiks 20., 21., 22., 23. un 24. maijā plkst. 19.00.

Biļešu tirdzniecība uz “Brodskis/Barišņikovs” izrādēm Rīgā tiks sākta  piektdien, 8. aprīlī, plkst. 10.00. Biļetes varēs iegādāties tikai internetā. Sekojiet līdzi jaunumiem Jaunā Rīgas teātra mājas lapā.

Foto: Jānis Deinats

Iestudējums tapa Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-Á-TÊTE 2015 ietvaros un kļuva par vienu no populārākajiem šīs Eiropas mēroga laikmetīgās kultūras notikumu sērijas pasākumiem.

Tajā leģendārā mākslas personība Mihails Barišņikovs interpretē sava drauga, Nobela prēmijas laureāta dzejnieka Josifa Brodska dzeju viņa dzimtajā valodā. Iestudējums ar tekstu un kustību atklāj dzejnieka pasauli, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli.

Savukārt uz ASV Jaunais Rīgas teātris viesizrādēs dodas pirmo reizi. Barišņikova Mākslas centrs (Baryshnikov Arts Center), kur tiks izrādīts iestudējums, ir tā mākslinieciskā vadītāja Mihaila Barišņikova ilgi lolots sapnis – Ņujorkā radīt mākslas centru, kur pulcēties māksliniekiem no visas pasaules. Tas tika īstenots 2005. gadā, kad Manhetenā tika dibināts Barišņikova Mākslas centrs, kas kļuva par plaukstošu radošo telpu.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.