Jau kopš 2007. gada Madonas biedrība “Melnais piens” pievērš īpašu uzmanību sava novada iedzīvotāju, īpaši jauniešu, iesaistīšanai radošajās kultūras aktivitātēs. Taču pērn piešķirtais Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalsts ļāva darbību paplašināt, palielinot esošo radošo darbnīcu apmeklētāju skaitu un ieviešot jaunas darbnīcas.

Biedrības “Melnais piens” galvenie darītāji ir aktīvi jaunieši, kuriem ir dota iespēja sevi apliecināt radoši, patstāvīgi un reizēm alternatīvi. *Arī biedrības nosaukums - “Melnais piens” - simbolizē kontrastu radošu cilvēku domāšanā un dzīves uztverē. Šāds kontrasts padara emocijas spilgtākas un notikumus interesantākus.

Esošajās aktivitātēs iesaistīti darbīgi jaunieši, kuru intereses saistās ar dažādām kultūras un mākslas jomām. Tomēr galvenais mērķis ikvienam apmeklētājam ir apgūt prasmes radoši izpausties – improvizācijas teātrī, vadot saturīgu diskotēku vai izstrādājot aizraujošu multimediju projektu.  

Fonda piešķirtais atbalsts (5 160 eiro apmērā) projektam “Ceļā uz radošo darbnīcu centru MCity Madonas novadniekiem” deva iespēju gan piesaistīt jaunus dalībniekus centra esošajām aktivitātēm, gan arī izveidot divas jaunas radošās darbnīcas – filmu un video, kā arī kundalini jogas darbnīcas. Turklāt atbalsts ļāva padarīt nodarbību telpas mājīgas un piemērotas radošajām aktivitātēm. Šobrīd biedrība piesaista jau vairāk nekā 400 interesentu radošo darbnīcu norisēs.  Par norisēm vairāk lasiet biedrības mājas lapā.

Šobrīd programmas "Nāc un dari! Tu vari!" projektu pieteikumu pieņemšana ir noslēgusies, taču daudzu atbalstīto organizāciju aktivitātes turpinās. Programmas darbības laikā, no 2013. līdz 2015. gada beigām, atbalstu saņēma 160 organizācijas visā Latvijā, kas ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem.

Kopā organizācijām piešķirti 712 100 eiro, vienam projektam vidēji piešķirot 4 450 eiro. Organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas, tostarp neformālo izglītību, sociālo aprūpi, kultūru un sportu. Plašāk par programmu lasiet infografikā.

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!” ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.