Līvu atkalsatikšanās svētki

2017. gada 1. augusts

Arī šogad Mazirbē Lībiešu svētkos pulcējās līvi, līvu pēcteči, draugi un visi tie, kam ir saistoša līvu kultūra. Katram ikdienā ir savs gājums, tomēr Mazirbē ceļi satiekas, lai kopā pavadītu laiku dziesmās, dančos, rotaļās un saviesīgās sarunās. Latgale, Kurzeme, Zemgale un Vidzeme 5. augustā satikās Lībiešu krastā!

Par svētku norisi tradicionāli rūpējas “Līvu (lībiešu) savienība LĪVOD ĪT”. Tās darbību Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta, sekmējot līvu tautas unikālās kultūras un tradīciju saglabāšanu un turpināšanu.

Svētki sākās ar dievkalpojumu Mazirbes baznīcā. Svētku atklāšanas ceremonijai pie Lībiešu tautas nama sekoja visu gaidītais gājiens uz jūras malu, lai nestu sveicienus Jūras mātei dziesmās un ozola vainagā.

Nobaudījuši gardu līvu zivju zupu, svētku dalībnieki vakaru turpināja koncertā “Kopā nākam, kopā dziedam, kopā spēku krājam!”

Svētku vistālākie ciemiņi – Joensū (Somija) pūtēju orķestris diriģenta Mika Hirvonena vadībā, ievadīja vakara programmu somiskā noskaņā. Nedaudz vēlāk to neparasti un emocionāli turpināja somu duets Vildá–Hildá Lansmän (sāmu joikas) un Viivi Maria Saarenky (akordeons).

Šogad svētkos piedalījās arī ansambļi “Rāndalist”, “Piški kāndla”, “Līvlist”, Salaspils jauktais koris “Lōja”, Kolkas pūtēju orķestris, Tradicionālās dziedāšanas grupa “Burdons” un citi kolektīvi.

Ar spožu uguni, vakara dziesmām un laba vēlējumiem bijām kopā svētku izskaņā - Līvu uguns rituālā jūras krastā.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.