Latvijas Radio rudens sezona bijusi literārajiem atklājumiem bagāta. Pie klausītājiem raidījumā “Radio mazā lasītava” latviešu valodā un “Grāmatu otrdiena” krievu valodā nākuši jauni grāmatu lasījumi un sarunas ar un par literātiem. Raidījumu ierakstus ikviens grāmatu mīļotājs var klausīties neierobežotu laiku internetā.

Kā allaž, ar grāmatu jaunumiem raidījumā “Radio mazā lasītava” klausītājus iepazīstina žurnāliste Ingvilda Strautmane un aktieris Gundars Āboliņš, kurš priekšā lasa jaunāko grāmatu fragmentus. Savukārt krievu valodā Ilonas Jahimovičas stāstījumus raidījumā “Grāmatu otrdiena” ar literārajiem lasījumiem bagātina M. Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri.

Gundars Āboliņš un tulkotāja Dace Meiere sarunā par grāmatu "Pētera imperatore II". Foto: Agita Bērziņa, Latvijas Radio

Rudenī raidījumu ierakstu vācelītē nākusi klāt gan saruna ar komponistu Zigmaru Liepiņu par viņa memuāru grāmatu “Mūzaīka”, gan žurnālista Oskara Vizbuļa stāsts par grāmatu, pēc kuras autoram raksta vēstules - “Ja vīrietis prastu runāt”, gan saruna ar vēstures zinātņu doktoru Hariju Tumanu par grāmatu, pateicoties kurai staigāt pa Rīgu kļūs vēl interesantāk – “Antīkie tēli Rīgas ielās”.

Ierakstos ir klausāmi stāsti arī par Kristinas Sabaļauskaites romānu "Pētera imperatore II", par kinematogrāfisko Eimora Toulza romānu "Džentelmenis Maskavā", saruna par Arno Jundzes romānu "Es nemiršu nekad", kas dokumentē Eduarda Veidenbauma dzīves pēdējo pusotru mēnesi, aptverot visu mūžu. Izskanējuši stāsti arī par izcilā dzejnieka Osipa Mandelštama un rakstnieka Konstantīna Paustovska daiļradi, kas, nereti, bijusi Latvijas dabas iedvesmota, un daudzi citi literārie stāsti un sarunas.

Raidījumi "Radio mazā lasītava" un "Grāmatu otrdiena" top ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.