Kopš 2012. gada patversmēs “Dzīvnieku draugs” un “Labās mājas” Rīgā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzatbalstu sniegta aprūpe 6 140 dzīvniekiem. Medicīniska palīdzība sniegta 3 490 dzīvniekiem, savukārt 2 650 bezpajumtes kaķi sterilizēti programmas “noķer – sterilizē – atlaid” programmas ietvaros.

Sterilizācijas programma un citi aprūpes pasākumi ir gan humānas attieksmes izpausme, gan arī organizāciju ieguldījums dzīves kvalitātes uzlabošanā pilsētās. Iedzīvotāji ieguvumu izjūt arī tādējādi, ka pakāpeniski samazinās klaiņojošo kaķu skaits.

Fonds šajās patversmēs atbalsta arī ārkārtas veterināro palīdzību, operācijas un aprūpi no cilvēku ļauna prāta cietušiem dzīvniekiem. Arī veselības profilakses pasākumus – attārpošanu, atblusošanu un vakcināciju. Šāda palīdzība teju piecos gados patversmēs sniegta 2287 kaķiem, 1197 suņiem, 5 trušiem, trim smilšu pelītēm un pat vienam stārķim. Atbalstu patversmēm “Dzīvnieku draugs” un “Labās mājas” Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina.

Rūpēs par bezpajumtes dzīvniekiem pilsētvidē, sniegts atbalsts arī biedrībai “Dzīvnieku SOS” kaķu mājiņu izveidei mikrorajonos, kur dzīvniekiem paslēpties no sala aukstajos mēnešos. Mājiņas izvietotas vietās, kur mīt sterilizētu ielas kaķu kolonijas, un tādējādi veido koptas un labiekārtotas kaķu uzturēšanās vietas. Kopš 2012. gada biedrība Rīgā izvietojusi jau 50 kaķu mājiņas.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.