Pirms desmit gadiem, 2012. gada maijā, viena no Latvijas krāšņākajām kultūrvietām Mākslas muzejs “Rīgas Birža” ieguva starptautiski atpazīstamu zīmi - mākslas darbu “Gondola”. Tas radīts īpaši “Rīgas Biržas” ātrijam kā Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvinājums muzejam.

Zīmīgi, ka tieši “Gondola” ir pirmais mākslas objekts, ko apmeklētāji redz, ienākot šajā 19. gadsimta ēkā, kas Rīgas sirdī būvēta, iedvesmojoties no Venēcijas palaco arhitektūras.

Pasaulslavenais mākslinieks Dmitrijs Gutovs šī mākslas darba izveidei izmantojis īstu Venēcijas gondolu, tomēr lidojošā objekta vēstījums ir daudz plašāks. 11 metrus garā “Gondola” ir sastindzis Venēcijas gondolas “sprādziens” – telpisks, taču vienlaikus arī lineāri nolasāms vēstījums. Tas ir no sprādziena haosa radīts mākslinieka kosmoss – sakārtota kultūras pasaule. Tajā nav nekā lieka, tās forma ir skaidra.

Mākslas muzeja “Rīgas Birža” direktore Daiga Upeniece pirms desmit gadiem pauda: „Šis projekts vienā vārdā raksturojums kā Uzticēšanās. Es atceros, kā Teterevu ģimene pirmo reizi ienāca muzejā, pilnā putekļiem, un noticēja, ka te patiešām tiks īstenots ilgi lolots sapnis. Es atceros, kā jau restaurētajā ēkā pirmo reizi ienāca Dmitrijs Gutovs un noticēja, ka mēs spējam īstenot tik ambiciozas idejas. Un viņa radītā 11 metrus garā un gandrīz tonnu smagā “Gondola” ir patiesi apjomīgs un ambiciozs projekts gan mākslinieciskā augstvērtīguma, gan tehniskā izpildījuma ziņā, ko bijis iespējams realizēt, pateicoties saliedētam komandas darbam.”

Mākslas subjekts atrodas Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā. To mākslinieks veidojis pēc mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas uzaicinājuma. Mākslas darbu var aplūkot muzeja darba laikā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.