Daudzveidīgās labdarības aktivitātēs kopienu fondi piesaista līdzekļus nozīmīgu ieceru īstenošanai. Neapsīkst fondu radošums un vietējo ļaužu dāsnums, vācot līdzekļus labiem darbiem savos novados. Bumbu ralliji, Lūgšanu brokastis, atbalsts Ukrainas cilvēkiem - ir šobrīd aktuālākās labdarības iniciatīvas.

Gada krāsainākās sacensības – Bumbu rallijs – šovasar jau ir noticis Valmierā un Alūksnes novada Malienā, savukārt augustā tas ziedotājus pulcēs Preiļos. Bumbu rallijos, iepriekš iegādājoties biļeti, dalībnieki iegūst numurētu bumbiņu, kas piedalās skrējienā pretim uzvarai un atbalstītāju sarūpētajām balvām.

Valmieras Bumbu rallijā Valmieras novada fonds ir piesaistījis 5`222 eiro, kurus novirzīs projektu konkursam “Sev, tev, novadam”.  Pateicoties Valmieras svētku apmeklētājiem un vietējiem uzņēmējiem, ar iegūtajiem līdzekļiem tiks atbalstīti jauni projekti Valmieras novadā.

Bumbu ķeršanas pasākumā, kas norisinājās III Vispasaules Malēniešu svētkos, Jaunlaicenes muižas kungu mājas kāpņu atjaunošanai ir savākuši 1204,05 eiro. Savukārt Viduslatgales pārnovadu fonds Preiļu pilsētas svētku laikā organizētajā Bumbu rallijā vāks ziedojumus Preiļu un Līvānu mūzikas un mākslas skolu audzēkņu stipendijām. Akcijas laikā katru gadu tiek piešķirtas 20-25 vienreizējās stipendijas, lai atbalstītu Preiļu un Līvānu novadu talantīgos jauniešus. VLPF šo atraktīvo pasākumu rīkos pilsētas svētkos - 20. augustā Preiļu estrādē.

Ar 2`640 eiro lielo ziedojumu noslēdzās jūlijā Līvānos rīkotās labdarības Lūgšanu brokastis. Viduslatgales pārnovadu fonds Lūgšanu brokastu tradīciju kopj jau kopš 2014. gada, un šogad, pēc divu gadu pārtraukuma, atkal varēja sapulcināt labas gribas cilvēkus kopīgā pasākumā. Pasākumā sapulcējās ap 70 dalībnieku, lai kopīgiem spēkiem savāktu ziedojumus dzirdes pārbaudes aparāta jaundzimušajiem iegādei Preiļu slimnīcā.

Labdarības aktivitātēs tiek ziedoti līdzekļi arī Ukrainas ļaužu atbalstam. Tā Alūksnes un Apes novada fonds dažādās akcijās vāc līdzekļus un preces gan Ukrainas aizstāvjiem, gan palīdzībai Alūksnes novadā dzīvojošiem ukraiņiem.  

Ja arī Jūs vēlaties atbalstīt kopienu fondu ieceres, aicinām ielūkoties:

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā (kopš 2012. gada). Fonds palīdz nostiprināties kopienu filantropijai Latvijā, sniedzot atbalstu esošo kopienu fondu darbībai un jaunu kopienu fondu izveidei reģionos. Plašāk par kopienu filantropiju Latvijā lasiet šeit: www.kopienufondi.lv 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.