Vismaz 825 mājsaimniecības rosīgi iesaistās fonda programmas uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM” dārzkopības aktivitātēs. Tās šogad īsteno 28 bezpeļņas organizācijas visos Latvijas reģionos. Projektu dalībnieki jau saņem dārza darbiem nepieciešamo un piedalās pirmajās dārzkopības nodarbībās.

Speciālistu un dārzkopības entuziastu meistarklasēs iegūtās zināšanas cilvēkiem palīdzēs izaudzēt bagātīgu ražu. Piemēram, Balvu teritoriālā invalīdu biedrība organizēja tikšanos ar vietējo zemnieku, kurš jau vairāk nekā 30 gadus audzē kartupeļus Balvu novadā. Savukārt Valmieras novada Camphill nodibinājuma “Rožkalni” organizētā semināra dalībnieki uzzināja par augsnes mikrobioloģiju. Šī organizācija aptvers vismaz 11 mājsaimniecības, nodrošinot viņiem iespēju izaudzēt biodinamiski audzētus pārtikas produktus. Organizācija stāsta: “Līdzdarbojoties sēšanas, dārza kopšanas, ražas novākšanas, produktu pārstrādes procesos, ļaudis popularizēs šos biodinamiskās saimniekošanas principus mūsu apkaimē.”

Foto: Camphill nodibinājums “Rožkalni”Aprīļa izskaņā, kā vieni no pirmajiem, Pūres pagasta invalīdu biedrības ļaudis izdalīja sēklas sava projekta mājsaimniecībām. “Šī ir liela diena mūsu biedrībai un projektā iesaistītajiem cilvēkiem! Ar fonda atbalstu iegādājāmies dārza darbiem nepieciešamās lietas!” saka projekta īstenotāji. Biedrība aptvers 56 mājsaimniecības. Saņemot sēklas, stādus un darba rīkus, tām būs iespēja saviem spēkiem izaudzēt pārtiku un sagatavot krājumus ziemai.

Savukārt biedrība "Ilzenes attīstībai" stāsta, ka tās projekta "Mācies! Izaudzē! Dalies!" ieguvēji būs ne tikai tā dalībnieki, bet arī apkārtējie, kuri redz notiekošo rosību: “Arvien vairāk cilvēku līdzdarbojas pagastu dzīves veidošanā, palielinās iekļaušanās sabiedrībā un samazinās sociāli ekonomiskā spriedze.” Biedrība aptvers Ilzenes un Zeltiņu pagasta ļaudis. Viņiem jau ir izsniegti darba rīki, sēklas, augļu koki un ogu krūmi. Arī citas biedrības novadniekiem nereti dāvina kokus un krūmus, lai viņi varētu baudīt pašu dārzos izaugušus labumus arī nākamajos gados.

Aicinām iepazīties ar šogad atbalstīto ieceru apkopojumu: “2024. gadā atbalstītie projekti” un projektu gaitas atspoguļojumu fotogrāfijās:

Organizācijas dārza darbos šogad iesaista vismaz 2`700 iedzīvotājus – pieaugušos un bērnus visos Latvijas reģionos.  Tiek īstenoti 8 projekti Kurzemē, 9 - Vidzemē, 6 - Zemgalē, 4 - Latgalē un 1 – Fonda “Ziedot.lv” projekts aptvers visu Latviju. Šogad Borisa un Ināras Teterevu fonds šīs programmas grantos piešķīris - EUR 54`415,-.

2017.-2024. gados atbalstīti kopā 140 projekti, kuros aptvēra 4`340 mājsaimniecību un tajās - 15`870 iedzīvotājus.  Atbalstīto projektu aktivitātes ir aptvērušas vairāk nekā pusi Latvijas novadu un valstspilsētas. Atbalstam iedzīvotājiem programmā šajos gados fonds ir piešķīris kopumā 267`065 eiro.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.