Latvijas Radioteātrim – 90!

2017. gada 22. augusts

Šomēnes 90 gadu jubileju svin Latvijas Radioteātris. Cienījamo jubileju tas atzīmē ar jaunāko iestudējumu – Rūdolfa Blaumaņa lugu “Pēc pirmā mītiņa”, kas savulaik bija pats pirmais Radioteātra iestudējums.

Īpašais jubilejas pasākums notika 17. augustā, Latvijas Radio 1. studijā pulcējoties tiem, kas gadiem ilgi uzbur sapņus radioviļņos – raidījumu veidotāji, aktieri un režisori.

Pasākuma viesi atzīst: Radioteātris paver iztēles apvāršņus, ļauj izbaudīt teātra mākslu un pieskarties aktiermākslas burvībai ikvienam klausītājam, nešķērsojot kilometrus, esot mājās, darbā, jebkur – teātris vienmēr ir līdzās. Ne tikai ēterā, bet arī Internetā, jo tā ierakstus var noklausīties Radioteātra vietnē.

2013. gada nogalē Latvijas Radioteātris un Borisa un Ināras Teterevu fonds atklāja sadarbības projektu "Re!Starts”, kura ietvaros Latvijas Radioteātris rada konceptuāli jaunus iestudējumus, īpašu uzmanību veltot tam, lai Radioteātra profesionāļu pieredze nonāk arī pie jauniem radošajiem spēkiem: dramaturgiem, režisoriem, skaņu režisoriem sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Latvijas Radioteātra iestudējumi skan visos Latvijas Radio kanālos.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.