Piecas nedēļas nogales – sestdienu un svētdienu pēcpusdienās no 20.februāra līdz 20.martam plkst.15.36 Latvijas Radio 1 tiks lasītas un komentētas dažādu izdevniecību aktuālākās un interesantākās grāmatas. Priekšā klausītājiem, kā ierasts, lasīs aktieris Gundars Āboliņš. Arī šoreiz pirms lasījuma būs žurnālistes Ingvildas Strautmanes saruna par darbu vai nu ar tā autoru, vai tulkotāju, vai izdevēju.

“Radio mazā lasītava” pie klausītājiem atgriežas ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu. Un jau pirmajā raidījumā, sestdien, 20. februārī, sarunā ar rakstnieci Noru Ikstenu iepazīsim „Mātes pienu”, ko izdevniecība „Dienas grāmata” izdevusi vēsturisko romānu sērijā „Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Grāmata vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem, centrā ir Padomju Latvijas ikdienas būris 60. - 80. gados, mātes piens ir kā simbols un pārmantojamība.

Savukārt svētdien, 21.februārī kopā ar izdevniecības „Omnia mea” vadītāju un tulkotāju Intu Geili tiks lasītas Albēra Kamī „Piezīmju grāmatiņas”. Tās ir domas, darbu uzmetumi, realitātes atspulgi. „Piezīmju grāmatiņas”, kuras Kamī sauca par savām burtnīcām, viņš rakstīja laikā no 1935.gada līdz pat savai nāves dienai.

Pēc nedēļas – 27.februārī dzirdēsim Ineses Zanderes „Kuģa žurnālu”, 28.februārī - Pītera Svonsona „Meiteni ar pulksteni sirds vietā”. Pēc tam – 5.martā ieklausīsimies Ingas Žoludes „Stāstos”, 6.martā – Džesa Voltera „Skaistajās drupās”. 12.martā iepazīsim Imanta Jansona „Manu dienu grāmatu”, 13.martā – Umberto Eko „Pilotnumuru”. „Radio mazās lasītavas” pavasara sesija tiks noslēgta ar Daces Rukšānes „Mīlasstāstiem” 19.martā un Boženas Ņemcovas „Vecmāmiņu” 20.martā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.