Kopš 2015. gada, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības projekta ietvaros, LNB krājumi papildināti jau ar 570 jauniem augstvērtīgiem mākslas izdevumiem un 235 dokumentālām filmām par mākslu. Ar šo kolekciju LNB aicina iepazīties bibliotēkas 4. stāvā, Konrāda Ubāna Mākslas lasītavā un Audiovizuālajā lasītavā.

Foto: Ieva Makare

Kolekcijā uzsvērta izcilu personību loma mākslas vēsturē un mūsdienu mākslā, laikmetīgās mākslas radošā sasaiste ar vecmeistariem. Projekta "Izcilie mākslas meistari: pagātne un mūsdienas” īstenotāji atzīst, ka tagad LNB var lepoties ar aktuālāko, saturiski daudzpusīgāko mākslas izdevumu kolekciju Latvijā, iespējams pat visā Baltijā, kā arī ar unikālu Latvijā, tikai LNB pieejamu dokumentālo filmu par mākslu kolekciju. 

Materiāli, ar kuriem papildināti LNB krājumi, ir īpaša investīcija izglītībai, studentu mācību darbam, mākslas industrijas stiprināšanai, kā arī mākslas izpratnes un popularitātes veicināšanai kopumā.

Projekta trešajā gadā fokusā bija Francijas, Austrumeiropas un Ziemeļvalstu māksla. Francijas bagātais mākslas mantojums pārstāvēts ar pēdējos gados izdotām grāmatām un katalogiem par 18. un 19. gs. mākslu, atsevišķiem virzieniem, ievērojamiem mākslas klasiķiem un mūsdienu māksliniekiem, kā arī lielāko muzeju kolekciju un pēdējo gadu vērienīgāko mākslas izstāžu katalogiem. Īpašs ieguvums ir arī pētījums, kas tapis vairāk nekā 10 gadu garumā un vispusīgi atspoguļo vienas no pasaulē  ievērojamākās mākslas institūcijas - Luvras muzeja - tapšanas gaitu.

Vairāki izdevumi piedāvā ieskatu Austrumeiropas mūsdienu mākslas procesos. Nozīmīgs papildinājums krājumam ir grāmatas un katalogi par Ziemeļvalstu mākslu. Jaunieguvumu klāstā ir arī jauni pētījumi un katalogi par Itālijas, Spānijas, Vācijas, ASV, Krievijas un citu valstu ievērojamiem mākslas klasiķiem un mūsdienu personībām, kā arī izdevumi par spilgtiem māksliniekiem, kas veidojuši starptautiski pazīstamus darbus publiskā telpā.

Savukārt filmu kolekcija šogad papildināta ar 34 filmām. Būtiskāko jaunieguvumu klāstā ir filmas par Marku Rotko (Rothko: Un humaniste abstrait = An abstract humanist (2006)), kā arī filmas par Anselm Kiefer, Bill Viola, Jeff Koons.

Aicinām iepazīties ar jaunieguvumu sarakstu šeit.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.