“Ziedotāju aplis” ir pasākums, kurā klātienē satiekas labdarības projektu autori ar cilvēkiem, kuri vēlas ieguldīt savas apkaimes attīstībā.  2017. gadā tos īstenoja jau trīs Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie kopienu fondi – Talsos, Valmierā un Limbažos. Tajos saziedoti teju 10 000 eiro.

“Ziedotāju apļa” laikā trīs projektu autori no vietējiem novadiem izstāsta par savām iecerēm ziedotājiem, kuriem ir iespēja arī uzdot jautājumus. Vēlāk ziedotāji publiski sola savu finansiālo vai cita veida atbalstu projekta īstenotājiem. “Solīšanas” laikā ziedotājiem ir iespēja izaicināt citu ziedotāju, tādējādi veidojot brīvu un priecīgu atmosfēru. Valmieras novada fonds atzīst, ka tā ir izcila iespēja neformālā gaisotnē satikt līdzīgi domājošus ļaudis, iepazīt jaunas jomas, iedvesmoties pašam un motivēt citus.

Šī Latvijā jauna ziedojumu piesaistes metode veiksmīgi darbojas jau 14 valstīs. To ir aizsākusi un joprojām sekmīgi turpina labdarības organizācija The Funding Network Lielbritānijā.

Pateicoties Valmieras novada fonda organizētajam “Ziedotāju aplim”, Valmieras biedrība “Ģimenes šūpulis” bez dzīvesvietas un emocionālā patvēruma palikušām jaunajām māmiņām varēs nodrošināt ne tikai pagaidu mājvietu, bet arī datorprasmju apguvi patstāvīgai dzīvei un darba tirgum. Savukārt jaunie airētāji, ceļā uz jauniem sportiskiem rekordiem, iegūs videokameru un aparatūru treniņu ierakstiem un to analīzei. Turklāt Valmierā un Kocēnu novadā tiks uzstādīti vairāki publiski pieejami grāmatu apmaiņas punkti.

Talsu novada fonda rīkotā “Ziedotāju apļa” līdzekļi tiks novirzīti mākslas nodarbību bērniem ar īpašām vajadzībām organizēšanai, kā arī sajūtu istabas ierīkošanai, kurā ar interesantām metodēm bērni uzlabos runas problēmas. Tāpat taps īpaša Talsiem veltīta grāmata, kurā rakstniece parādīs, ka patiesībā jau pilsētā ir vairāk nekā 9 pakalni.

Savukārt Limbažu novada fonda organizētajā pasākumā saziedotie līdzekļi būs pamats sporta inventāra iegādei Lādezera pirmsskolas un sākumskolas bērniem, kā arī karoga masta uzstādīšanai Lādezera ciema centrā un šaha nometnei bērniem 2018. gada vasarā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.