Lai izzinātu Latvijas literatūras daudzveidību, klausāmies Latvijas Radio 1 raidījumu “Radio mazā lasītava”. Tā vācelītē nākušas klāt jaunas aizraujošas sarunas ar literātiem un dažādu žanru grāmatu lasījumi. Kā allaž, ar grāmatu jaunumiem klausītājus iepazīstina aktieris Gundars Āboliņš un žurnāliste Ingvilda Strautmane.

Grāmatu mīļotājus “Radio mazo lasītavu” aicinām klausīties LR1 ēterā svētdienās (plkst.11.35) un jebkurā laikā - raidījuma tīmekļa vietnē. Savukārt stāsti par literātiem un grāmatu jaunumiem krievu valodā skan otrdienās Latvijas Radio 4 raidījumā “Grāmatu otrdiena” (plkst. 16:05).

Šogad vien nākuši klāt vairāki desmiti jaunu raidījumu latviešu un krievu valodā.

To vidū stāsts par Rīgā dzimušā izcilā vijolnieka Gidona Krēmera "(ne)spārnotām domām", kuras “Radio mazajā lasītavā” lasa grāmatas tulkotāji - Eduards Liniņš un Gundars Āboliņš.

Ierakstā klausāms arī stāsts par romānu "Mežakaija", kurā Osvalds Zebris mēģina uzminēt prozaiķa, dzejnieka un mākslinieka Gunara Anatolija Janovska noslēpumu, kas liek cilvēkam sākt rakstīt jau ļoti nobriedušā vecumā un tad darīt to negausīgi līdz mūža galam.

Gundars Āboliņš lasa romāna "Mežakaija" fragmentus. Foto: Radio mazā lasītava

Ierakstos klausāmi arī raidījumi par Latvijas literatūras gada balvai tulkojumu kategorijā nominēto Jakubas Katalpas romānu "Vācieši", trimdas rakstnieka un pētnieka Andreja Johansona eseju izlasi, par grāmatā "Mani dienas krikumi" apkopotajām aktiera Imanta Skrastiņa dienasgrāmatām, par dzejnieku Jāni Pastoru un viņa gaišo lirisko dzeju, kas tapusi sūrajos Otrā pasaules kara gados, par dzejnieci un tulkotāju Mirdzu Ķempi un viņas uz krievu valodu tulkoto dzeju. Un daudzi citi stāsti.

Raidījums par Andreja Johansona eseju apkopojumu. Foto: Radio mazā lasītava

Visi “Radio mazo lasītava” un “Grāmatu otrdiena” raidījumi klausītājiem pieejami tīmeklī neierobežotu laiku.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.